×

Doda sprzedaje swoje ciało! Każdy, kogo na to stać, może kupić jakiś kawałek

Doda sprzedaje swoje ciało! Jeśli już opanowały Was kosmate myśli, to przystopujcie! 😉 Dorota Rabczewska jest jedną z pierwszych artystek, która postanowiła postawić na tokeny NFT. Zeskanowała swoje ciało w 3D, a teraz oferuje je jako potencjalnie opłacalną inwestycję.

Skan 3D ciała

Na chwilę obecną jest to ruch dość nietypowy, a niektórzy twierdzą nawet, że i kontrowersyjny. Doda poinformowała na swoim Instagramie, że ma zamiar zapisać się w historii cyfrowego świata i zeskanować swoje ciało, wirtualnie podzielić je na kawałki, by później sprzedać się w formie tokenów NFT. Są one unikalne i ograniczone ilościowo. Stanowią kluczowy element gospodarki cyfrowej. Najczęściej wykorzystuje się je przy tworzeniu gier, tożsamości cyfrowych czy certyfikatów. Teraz fani Dody mogą stać się właścicielami 400 kawałków jej ciała. Wszystko dzięki skanowi 3D wykonanemu we współpracy z firmą fanadise.

Podzieliłam się na kawałki 😆

Zrobiłam coś Pierwsza na świecie‼️ Czyli jak zapisać się w historii świata cyfrowego 😈

Doda sprzedaje swoje ciało

Firma, która pomogła Dodzie w ich udostępnieniu, tłumaczy:

Jeżeli komuś uda się zebrać wszystkie elementy, co będzie piekielnie trudne, dostanie wydrukowaną Dodę w technologii 3D.

NFT

Sprzedaż ruszyła już w sobotę. Pierwszy zestaw składał się z 30 tokenów. Każdy z nich jest unikatowy. Gwiazda zdradziła, że sam skan jej pleców składa się z 80 kawałków, co oznacza, że i z takiej samej ilości tokenów. Każdy fan Doroty powinien być podekscytowany. Bowiem może być to dla niego świetna okazja do zainwestowania pieniędzy.

NFT
Doda sprzedaje swoje ciało
NFT

Jak już kilka razy widzieliśmy w historii, tokeny NFT po pewnym czasie mogą mieć ogromną wartość. Najlepszym przykładem na to może być token NFT z podaniem o pracę Steve’a Jobsa. Sprzedano go za równowartość miliona złotych! Co więcej, nasza Doda nie jest pierwsza artystką, którą interesują tokeny NFT. Korzystają z nich już takie gwiazdy jak Eminem czy Shawn Mendes.

Jakiś czas temu pisaliśmy o Marcie Rentel, znanej Influancerce Martirenti, która sprzedała swoją miłość w postaci tokenów NFT za milion złotych!

Źródła: www.dailymail.co.uk, bitcoin.pl, www.o2.pl
Fotografie: NFT, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij