×

Oto, co linie papilarne mogą ujawnić o twojej osobowości. Będziesz zaskoczony precyzyjnością

Linie papilarne od dawna są przedmiotem naukowych badań i są szeroko stosowane przez ekspertów medycyny sądowej w tworzeniu unikalnych profili osobowości. Dziedzina zajmująca się dermatoglifami ewoluuje od ponad pół wieku i z czasem stała się niezwykle precyzyjna.

Do tej pory wyodrębniono trzy główne typy odcisków palców. W zależności od ich odmiany, zdradzają rodzaj osobowości. Spójrz na swoje i przeczytaj poniższy opis, a być może dowiesz się o sobie czegoś nowego.

Pętelki

Jeśli posiadasz pętle na swoich palcach, jesteś sangwinikiem. Oznacza to, że jesteś osobą spokojną i masz zrównoważoną osobowość. Twoje ciepło i przyjazne podejście do innych sprawia, że łatwo nawiązujesz przyjaźnie. Przyciągasz innych swoim optymizmem. Nienawidzisz za to nudnej pracy i potrzebujesz czegoś, co będzie wyzwaniem dla twojego umysłu.

Pętelki łukowe

Kształtem odrobinę przypominają wodospad płynący w stronę małego palca, możesz również zauważyć małe trójkąty.

Taki sposób ułożenia linii papilarnych świadczy o tym, że jesteś osobą łagodną, która lubi działać według określonego harmonogramu. Twoje zdolności obserwacyjne są niezwykłe i godne pochwały. Twoje podejście do życia jest urzekające – potrafisz cieszyć się chwilą i spontaniczne decyzje nie są ci straszne.

Pętelki promieniowe

Kształt jest identyczny jak w przykładzie wyżej, różnica jedynie polega na tym, że pętle układają się w stronę kciuków.

Jesteś osobą niezależną z dużym poczuciem humoru. Zwykle nie podążasz za tłumem, wolisz wybierać własną ścieżkę i odkrywać na własną rękę. Twoja zdolność do kwestionowania różnych rzeczy sprawia, że jesteś dociekliwy i jednocześnie kompetentny.

Łuki

Osoba z tym rodzajem dermatoglifów określana zwykle jest jako choleryk. Choć jesteś dość pewny siebie i energiczny, potrafisz nieustannie gderać i marudzić. Twój upór sprawia, że przekonanie cię do czegoś praktycznie graniczy z cudem. Ludzie jednak kochają cię za twoją lojalność – wolisz cierpieć niż zdradzić zaufanie bliskich ci osób.

Proste łuki

Łuki są proste i bez dodatkowych zawijasów, które tworzą trójkąty.

Jeśli to twój typ, zdecydowanie jesteś introwertykiem. Potrzebujesz dużo czasu, zanim się przed kimś otworzysz. Jesteś ostrożny w relacjach z innymi i pilnie strzeżesz swoich uczuć. Ciągle obawiasz się zostać zraniony i czasem sprawiasz wrażenie osoby nieśmiałej.

Nieregularne łuki

Łuki nie układają się regularnie i mogą tworzyć coś na kształt trójkątów.

Możesz wykazywać skrajne osobowości. Czasem jesteś otwarty i cieszysz się z małych rzeczy, innym razem jesteś zimny jak lód. Nie boisz się wyzwań, jednak twoja nieprzewidywalność odstrasza innych. Trudno jest przewidzieć o czym myślisz i jak się zachowasz, choć niektórzy uważają, że to dość intrygująca sprawa.

Zawijasy

Takie ułożenie linii świadczy o tym, że jesteś flegmatykiem. Bywasz porywszy i czasami dajesz ponieść się emocjom, ale z drugiej strony nie chowasz urazy i jesteś bardzo otwarty. Nie skrywasz swoich uczuć i starasz się, by wszystko było proste.

Wiry

Kształt linii wydaje się być dość regularnymi okręgami, które powiększają się do zewnątrz.

Jakie linie, taka osobowość. Jesteś dość skoncentrowany na sobie i lubisz konkurować. Nie znosisz kontroli i buntujesz się przeciwko władzy. Wolisz sam ustalać reguły i podążać własnymi drogami.

Spirala

Zaczynając od środka palca, zauważalna jest spirala rozchodząca się na zewnątrz. Mogą pojawić się małe trójkąty.

Jesteś niezwykle zmotywowaną osobą. Masz swoje cele i wiesz jak je osiągnąć. Nie potrzebujesz porad, bo sam doskonale wiesz jak dotrzeć do celu. Sam napędzasz swoją osobowość i to sprawia, że trudno z tobą konkurować.

Podłużne

Okręgi są znacznie wydłużone i również rozchodzą się do zewnątrz.

Twoje ambicje są twoimi słabościami. Żyjesz marzeniami i nie znosisz przeciętności. Ciągle się doskonalisz i tego samego oczekujesz od swojego otoczenia. Naciskasz na ludzi, by dawali z siebie to, co najlepsze, bo sam zawsze tak postępujesz.

Labirynt

Linie są nieregularne i wyglądają odrobinę jakby tworzyły labirynt.

Uwielbiasz czuć się potrzebny. Wielozadaniowość to twoje drugie imię. Doskonale potrafisz się koncentrować i robić kilka rzeczy jednocześnie. Jesteś osobą dość spokojną i charakteryzuje cię bardzo wysoki poziom empatii.

Fala

Większość linii koncentruje się z jednej strony.

Takie ułożenie sugeruje, że masz bardzo elastyczną osobowość. Doskonale dopasowujesz się do każdej sytuacji i dajesz z siebie wszystko, bez względu na okoliczności. Każdą decyzję musisz przemyśleć, nie opierasz się na opinii innych. Dzięki temu jesteś bardzo tolerancyjny i otwarty dla innych, dlatego ludzie lgną właśnie do ciebie.

Pawie oko

Okręg znajdujący się w środku otoczony jest dość regularnymi liniami.

Jesteś bardzo kreatywną osobą. Bez problemu komunikujesz się ze światem wewnętrznym i nie boisz się powiedzieć tego, co myślisz. Nie cierpisz nudy i ciągle chcesz odkrywać nowe rzeczy. Doskonale rozumiesz sztukę i naturę.

Może Cię zainteresować

zamknij