×

Makabryczne odkrycie w Pabianicach. Policja znalazła ciało noworodka w fekaliach

W Pabianicach doszło do tragedii. W przydomowej toalecie w centrum miasta odnaleziono ciało noworodka. Sprawą zajmuje się policja pod nadzorem prokuratury. Przesłuchano już matkę dziecka.

Kobieta zgłosiła się do szpitala

Do makabrycznego zdarzenia doszło w Pabianicach w środę 1 maja. Po południu policjanci otrzymali wstrząsające zawiadomienie ze szpitala. Lekarze poinformowali, że do placówki zgłosiła się kobieta, która twierdziła, że urodziła dziecko w toalecie przy ulicy Matejki.

Według jej relacji, do „spontanicznego” porodu doszło w czasie załatwiania potrzeby fizjologicznej, a noworodek wpadł do zbiornika toalety.

Ciało noworodka odnaleziono w przydomowej toalecie

Na miejsce zdarzenia natychmiast wyruszyli policjanci i strażacy. Funkcjonariusze zaczęli sprawdzać zbiornik toalety. Ciało noworodka udało się wyłowić dopiero po kilku godzinach, ponieważ konieczne było opróżnienie i odfiltrowanie zbiornika.

Śledztwo w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pabianicach. Funkcjonariusze muszą ustalić, czy rzeczywiście doszło do wypadku, czy jednak matka działała celowo. Prokuratura przesłuchała już kobietę, ale na razie nie przedstawiła jej zarzutów.

Sprawę skomentował asp. sztab. Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi:

Okoliczności śmierci dziecka wyjaśni sekcja zwłok zlecona przez prokuraturę. Jej wyniki będą kluczowe do wyjaśniania tej sprawy

Polecane

Może Cię zainteresować