×

Wszystkie dzieci zostały jej odebrane. Kiedy zaszła w kolejną ciążę, miała już tego dość

Wszystkie dzieci Bernadette Ortiz zostały jej odebrane. Powodem była tragiczna sytuacja rodzinna, która nie pozwalała na dalsze wychowywanie pociech. Kiedy na świat przyszła jej kolejna córka, Michelle Serenity, wiedziała, że musi zrobić wszystko, aby zatrzymać ją przy sobie.

Chciałam ją wychowywać inaczej i w znacznie innym otoczeniu, niż wychowywałam pozostałe dzieci. Muszę wyciągnąć wnioski z przeszłości i zrobię wszystko, aby moja córka pozostała ze mną.

Ostatnia ciąża Ortiz była niespodzianką zarówno dla niej, jak i ojca dziecka, Ricarda Lopeza.

The Mercury News

Para spotykała się w miejscu zwanym „dżunglą” – bezdomne obozowisko w Sam Jose. Po tym, jak Lopez odszedł ze swojej pracy, został bezdomnym. Schronisko, w którym przyszło im oboje mieszkać, nie było w stanie utrzymywać nowo narodzonych dzieci.

Schroniska są tutaj pełne. Przed nami chciało się dostać około 60 rodzin! Gdzie będziemy mieszkać z naszym dzieckiem? Co mamy teraz zrobić?

Na szczęście los się do nich uśmiechnął. Katolicka organizacja charytatywna z hrabstwa Santa Clara wysłuchała ich historii i postanowiła pomóc.

The Mercury News

Kobieta, która rodzi jest bezdomna. To przypomina mi historię Świętej Rodziny – Maria też była bezdomna i urodziła Jezusa w stajence. Oto rodzina, która znalazła się w podobnej sytuacji 2000 lat później. Jesteśmy organizacją opartą na wierze, dlatego pragniemy pomóc – powiedział Gregory Kepferle.

Para znalazła kawalerkę, w której mogą mieszkać za darmo, dopóki nie znajdą pracy – czynsz ma opłacać organizacja non-profit.

Gary Reyes/ Bay Area News Group

Muszą ustabilizować swoją sytuację rodzinną i znaleźć zatrudnienie, aby zapewnić dziecku stabilne życie. Nasza wspólnota ma na celu pomagać potrzebującym – dodał Kepferle.

Oboje są bardzo wdzięczni za udzieloną pomoc. Lopez aktualnie szuka pracy jako nocny dozorca, aby mógł zajmować się córką w ciągu dnia.

Trzymamy mocno kciuki i mamy nadzieję, że całej rodzinie w końcu uda się wyjść na prostą!

Może Cię zainteresować

zamknij