×

Poruszający apel gubernatora Nowego Jorku. Sytuacja w stanie jest tragiczna

Gubernator Nowego Jorku, Andrew Cuomo, zaapelował o pomoc do pracowników amerykańskiej służby zdrowia. Region został najsilniej dotknięty epidemią koronawirusa spośród wszystkich stanów USA. Władze straciły panowanie nad sytuacją.

Apel gubernatora Nowego Jorku

Andrew Cuomo w opublikowanym na Twitterze filmiku mówi:

Jeśli nie macie kryzysu opieki zdrowotnej w swojej społeczności, pomóżcie nam teraz. Dzisiaj jest Nowy Jork, jutro kryzys będzie gdzieś indziej. To czas, abyśmy sobie pomagali.

Według najnowszych danych statystycznych do tej pory w Nowym Jorku wykryto już 66 497 przypadków zakażenia koronawirusem. Hospitalizowanych jest 9 517 osób, z czego 2 352 przebywa na Oddziałamch Intensywnej Terapii. 4 204 pacjentów opuściło już szpitale po zakończeniu leczenia. W stanie Nowy Jork zmarło już 1 218 osób. W poruszającej przemowie Gubernator ostrzegał, że Covid-19 jest ogromnym zagrożeniem dla wszystkich regionów USA i już niebawem choroba może zaatakować pozostałe stany w skali takiej jak Nowy Jork. Cuomo uważa, że epidemia w Nowym Jorku nie jest anomalią, lecz naturalną koleją rzeczy. Gubernator chwalił personel medyczny za zaangażowanie w pomoc chorym.

Żołnierzami w tej walce są pracownicy służby zdrowia. To lekarze, pielęgniarki, ludzie pracujący w szpitalach, pomocnicy. To żołnierze, którzy toczą dla nas tę bitwę.

Zaznaczył, że szpitale muszą nauczyć się kooperacji z pozostałymi placówkami.

Musi istnieć zupełnie inny paradygmat działania, w którym wszystkie szpitale działają jako jeden system.

Cuomo wierzy, że pozostałe regiony zaczerpną wiedzę i doświadczenie, które Nowy Jork zdobył w ostatnim czasie i że ich trudy poniesione w walce z chorobą nie pójdą na marne. Obiecał, że gdy epidemia się skończy, Ci którzy najbardziej ucierpieli pod względem ekonomicznym, uzyskają odpowiednie wsparcie.

Tymczasem w Polsce ilość zakażeń koronawirusem sięga już 2 132. Odnotowano 31 zgonów.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com