×

Królowa Elżbieta II złamie protokół dla zmarłej Annette Wilkin. Kim dla niej była?

Czy Królowa Elżbieta II złamie protokół? Czy wybierze się na pogrzeb Annette Wilkin, swojej długoletniej służącej? To obecnie najczęściej zadawane pytania w Wielkiej Brytanii. Do tej pory monarchowie brytyjscy nie brali udziału w tego typu wydarzeniach, aby nie zakłócać uroczystości swoją obecnością. Czy jednak Elżbieta złamie tradycję przez wzgląd na swoją zaufaną pracownicę?

Kim była Annette Wilkin?

Annette Wilkin urodziła się w 1947 roku, a kilkanaście lat później rozpoczęła swoją służbę na królewskim dworze. Pracowała w zamku Windsor jako młoda pokojówka.

Jednak swoją pracowitością, nienagannymi manierami i perfekcjonizmem, zdobyła uznanie samej królowej Elżbiety II. Awansowała na stanowisko głównej gosposi i nadzorowała pracę innych służących. Do jej obowiązków należało utrzymanie czystości na zamku w Windsorze oraz Frogmore House, gdzie obywało się przyjęcie weselne księcia Harry’ego.

Wilkin była kimś więcej niż pokojówką

Personel nazywał Annette „królową”, ponieważ miała wyjątkowo dobre maniery i specyficzny akcent, charakterystyczny dla osób z wyższych sfer.

Jak informuje „Dailymail”:

Była zawsze nienagannie ubrana, panowała nad swoją pracą i była bardzo uprzejma dla pracowników. Królowa i pozostali członkowie rodziny uwielbiali ją, stała się niemal częścią rodziny. Nigdy nie wyszła za mąż, ale oddała życie swojej pracy i rodzinie królewskiej

Elżbieta II uwielbiała swoją służącą, traktowała jak przyjaciółkę. Podarowała jej nawet w prezencie jednego ze swoich psów rasy corgi.

Wiadomość o śmierci Annette Wilkin zasmuciła królową

Wilkin pracowała dla Jej Królewskiej Mości 45 lat. Wprawdzie chciała przejść na emeryturę w 2014 roku, ale Elżbieta II nie mogła sobie bez niej poradzić i namówiła ją do powrotu. Została garderobianą monarchini i pomagała jej w układaniu włosów oraz wyborze strojów.

Dopiero niedawno stan zdrowia Wilkin pogorszył się i trafiła do szpitala. Po niedługiej chorobie zmarła w wieku 72 lat. Wiadomość o śmierci zaufanej pracownicy bardzo zasmuciła królową. To dla niej królowa Elżbieta złamie tradycję.

Czy królowa Elżbieta wybiera się na pogrzeb Annette Wilkin?

Wszystko wskazuje na to, że królowa Wielkiej Brytanii weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych swojej długoletniej służącej, Annette Wilkin. Tym samym, Elżbieta II złamie protokół, ponieważ na ogół monarchowie brytyjscy nie uczestniczą w takich wydarzeniach. Chodzi przede wszystkim o to, aby nie odciągać uwagi pozostałych uczestników swoją obecnością.

Czy królowa Elżbieta złamie tradycję dla pokojówki, a jednocześnie przyjaciółki? Okaże się niebawem

Polecane