×

9 religii świata, o których nie miałeś pojęcia. Ich filozofie mogą Cię naprawdę zaskoczyć

Jak myślisz ile istnieje religii świata? Chrześcijaństwo, islam i hinduizm to największe z nich, ale czy miałeś pojęcia o tych dziewięciu najbardziej dziwacznych wyznaniach? Ich filozofia Cię zadziwi!

#1 Realizm

Religia ta wierzy w UFO, a także pozaziemskie gatunki, które nazywają się Elohim. Według tego wyznania to właśnie ten gatunek jest odpowiedzialny za stworzenie życia na Ziemi. Realizm został założony przez Claude Vorilhona w 1974 roku. Wyznawcy religii „wierzą w przebudzenie umysłu, poprzez przebudzenie ciała”. Symbolem realizmu jest połączenie gwiazdy Dawida i swastyki, co spowodowało wiele problemów osobom wyznającym tę religię w Izraelu.

#2 Kościół Latającego Potwora Spaghetti

Religia znana również pod nazwą Pastafarianizm, jej wyznawcy wielbią Latającego Potwora Spaghetii i mają nawet swoje własne przykazania, a najważniejszym dogmatem jest brak dogmatu. Pastafarianizm istnieje od niedawna, lecz stał się bardzo znany za sprawą Bobby’ego Hendersona. Mężczyzna w 2005 roku, wysłał list do Kansas School Board, gdzie planowano wprowadzić program nauczania kreacjonistyczną teorię Inteligentnego Projektu, na równi z teorią Ewolucji. Wyznawcy pastafarianizmu uważają, że wszechświat został stworzony przez Latającego Potwora Spaghetti, podczas gdy ten był bardzo pijany. Skutkiem tego są niedoskonałości we wszechświecie.

#3 Kościół SubGeniuszu

Najbardziej agresywnie niedorzeczna teologia, jaką świat kiedykolwiek znał. Kościół został założony przez amerykańskiego pisarza i filmowca Ivana Stanga w latach 70. XX wiek, a w logo religii znajduje się postać uśmiechniętego J.R. „Bob’a” Dobbsa z fajką w ustach. Jest to prorok, który doznał wizji boga JHVH-1 we własnoręcznie zrobionym odbiorniku telewizyjnym. Wyznawcami religii może zostać każdy, kto nie uważa się za geniusza. Kościół SubGeniuszu wierzy w luz, z którym każdy z nas został urodzony, jednak został on nam zabrany przez „różowych” (normalnych ludzi). Wyznawcy twierdzą, że ich podstawową prawdą wiary jest poczucie wolności i niezależności.

#4 Dyskordianizm

W dyskordianizmie chaos jest uważany za równie ważny co porządek. Początek religii dał Keryy Tornley i Georgy Hill w roku 1958. Dyskordianizm można opisać jako nielogiczne dzieło sztuki surrealistycznej, które wykorzystuje religię i filozofię jako medium artystyczne. Wyznawcy tej religii poddają w wątpliwość całą rzeczywistość oraz uważają, że każda z instytucji oraz norm społecznych jest zła.

#5 Kościół Eutanazji

Stały wzrost liczby ludności przy jednoczesnym spadku wartości i moralności, doprowadził do narodzin Kościoła Eutanazji. Jedynym przykazaniem tej religii jest „Nie będziesz się rozmnażać”. Cztery filary tej religii to samobójstwo, aborcja, sodomia oraz kanibalizm (jeśli będzie ograniczał się do zjadania ciał osób już nieżyjących). Nie można nikogo mordować, a śmierć człowieka ma być jego samodzielnym wyborem. Kościół Eutanazji został założony przez wielebnego Chrisa Kordę i pastora Kima w 1992 roku. Najbardziej popularnym sloganem religii jest „Uratuj naszą planetę, zabij się” („Save the planet, kill yourself”).

#6 Świątynia Prawdziwego, Wewnętrznego Światła

Świątynia Prawdziwego, Wewnętrznego Światła wierzy, że wszystkie religie są oparte na doświadczeniu psychodelicznym i że leki psychoaktywne, takie jak konopie indyjskie, LSD, meskalina itp. są prawdziwym ciałem Boga. Świątynia została założona przez Alana Birnbauma w 1980 roku. Według założyciela „używanie narkotyków pozwala na bezpośrednią komunikację z duchowymi formami”.

#7 Jedaizm

Czyli inaczej Kościół Jedi, którego wyznawcami są tysiące fanów serii „Star Wars: Gwiezdne Wojny”. Osoby wierzące w Jedaizm, twierdzą że „Moc” jest prawdziwa, a moralność jest wrodzoną cechą istot ludzkich. Religia prosi swoich wyznawców, aby uważali na Ciemną Stronę, która prowadzi do lęku oraz nienawiści, co z kolei prowadzi do cierpienia i smutku. W wielu państwach w tym w Czechach oraz Polsce, w rubryce „religia” można wpisać Jedaizm.

#8 Scjentologia

Uznawana jest przez jedną z najgroźniejszych sekt na świecie, została założona przez pisarza science fiction L.Rona Hubbarda, jako alternatywa dla psychologii. Religia powstała w 1951 roku. Aby dołączyć do scjentologów należy przejść audytowanie polegające na przejściu sesji terapeutycznych sam na sam z tzw. „doradcą”. Organizacja scjentologiczna do tej pory ma wiele tajemnic, o których wiedzą tylko należący do kościoła. Najsłynniejszymi wyznawcami jest Tom Cruise, John Travolta, Priscilla Presley, Kelly Preston.

Kościół Wszystkich Światów

Kościół Wszystkich Światów jest neopogańską religią założoną przez Oberona Zell-Ravenhearta w 1962 roku. Misją tej grupy jest stworzenie sieci informacji, doświadczeń i mitologii, która zapewnia kontekst dla przebudzenia Gai. Ta religia, z siedzibą w Kalifornii, została zainspirowana fikcyjną religią o tej samej nazwie w powieści science fiction „Stranger in Strange Land” Roberta A. Heinleina.

Może Cię zainteresować

zamknij