×

Facebook szykuje duże zmiany. Część użytkowników odczuje je bardzo dotkliwie

Facebook to portal społecznościowy, który na dobre zagościł w naszym życiu. Ba! Nie ma co ukrywać – spędzamy na nim mnóstwo czasu! Coraz mniej jest osób, które nie posiadają w serwisie konta. Dlatego zmiany, które się szykują, mogą Was zainteresować.

Czego będą dotyczyły?

Przeglądając Facebooka, z pewnością zauważyliście, że na stronie głównej wyświetla się bardzo dużo zbędnej treści, która niekoniecznie Was interesuje, a mniej postów Waszych znajomych. Przede wszystkim to zamierza zmienić Mark Zuckerberg. Chce, aby Facebook znów spełniał swoją pierwotną funkcję – był serwisem służącym umacnianiu więzi społecznych. Pragnie, aby jego portal zbliżał do siebie ludzi, a nie ich od siebie oddalał. Oto, co sam powiedział na ten temat:

Rok 2017 był dla Facebooka naprawdę dobry, ale i jednocześnie trudny. W 2018 postanowiliśmy się skoncentrować na tym, aby nasz portal był nie tylko zabawką pochłaniającą czas. Chcemy, aby stał się bardziej pożyteczny dla społeczeństwa. Pragniemy, aby umacniał więzi między ludźmi, a nie dawał informacje, które są zbędne i zabierają cenny czas. Już w ostatnim kwartale wprowadziliśmy trochę zmian, dzięki którym na stronie głównej użytkownikowi pokazuje się mniej wirusowych treści. (…)Te zmiany sprawiły, że czas spędzany na Facebooku skrócił się o około 50 milionów godzin dziennie. Wiem, że koncentrując się na istotnych połączeniach, nasza społeczność i portal będą silniejsze w dłuższej perspektywie.

Facebook F8 2017 San Jose Mark Zuckerberg

Co to oznacza?

Dla zwykłego użytkownika zmiany wprowadzone przez Marka Zuckerberga będą oznaczały jedynie tyle, że na głównej stronie wyświetli mu się znacznie więcej treści od jego znajomych, a mniej ze stron, które polubił. Jeśli jednak są strony, których posty chcielibyście widzieć, na to również jest proste rozwiązanie.

Co zrobić, aby treści z 'polajkowanych' stron nas nie omijały?

1. Wejdź na fanpage i kliknij przycisk: „Obserwowanie”

2. Po otwarciu okna zaznacz: „Wyświetlaj najpierw”

Przy okazji możesz zrobić tak na naszym Fanpage’u. Będzie nam bardzo miło! ?

zamknij