×

Zaatakował kolegę nożem tuż przed Żabką. 16-latek walczy o życie

Zaatakował kolegę nożem przed Żabką w Zielonej Górze. Krwawy dramat rozegrał się w środę wieczorem. 16-letni chłopak walczy o życie w szpitalu.

Krwawa bójka przed Żabką

Do dramatycznych wydarzeń doszło przed Żabką przy ul. Rzeźniczaka w Zielonej Górze w środę wieczorem. 15-letni chłopak rzucił się z nożem na swojego starszego o rok kolegę. Zadał mu dwa ciosy, po czym uciekł w osiedle.

Świadkowie zdarzenia natychmiast wezwali policję i karetkę pogotowia. Dzięki ich szybkiej reakcji, ratownicy byli na miejscu już po pięciu minutach. 16-letnia ofiara nożownika bardzo mocno krwawiła. Po udzieleniu pierwszej pomocy, ratownicy zabrali nastolatka do szpitala, podczas gdy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Dzięki relacji świadków, którzy pokazali jego drogę ucieczki między osiedlowe bloki, nastoletniego nożownika ujęto już godzinę po zdarzeniu. Funkcjonariuszom udało się zabezpieczeń nóż, którym 15-latek zaatakował kolegę.

 

 

Zaatakował kolegę nożem

Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tego dramatycznego zajścia. Wiadomo, że obaj nastolatkowie znali się od lat. Ostatnio jednak narastał między nimi konflikt, który ostatecznie doprowadził do ataku. Jak ujawnia podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji:

Do zdarzenia doszło na tle konfliktu pomiędzy 15-latkiem i 16-latkiem.

zaatakował kolegę nożem
google.maps

Ze względu na dobro śledztwa i wiek obu chłopców, policja nie podaje żadnych szczegółów. Wiadomo, że 15-letni napastnik po ujęciu przez policje został przewieziony do izby dziecka w Gorzowie Wielkopolskim. Po spędzeniu tam nocy, w czwartek przetransportowano go z powrotem do Zielonej Góry w związku ze wszczętym postępowaniem. Jego sprawą zajmie się sąd rodziny i nieletnich.

Ranny 16-latek przeszedł poważną operację. Na szczęście lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze są dobrej myśli. Jak ujawniła dzisiaj rzeczniczka zielonogórskiej placówki Sylwia Malcher-Nowak z rozmowie z Gazetą Lubuską, niebezpieczeństwo już minęło:

W tej chwili pacjent jest już przytomny, przebywa na Oddziale Chirurgii i Urologii Dziecięcej w stanie ogólnym dobrym .

 

Źródła: www.fakt.pl, wiadomosci.wp.pl