×

Przylot Donalda Trumpa do Polski został przesunięty. Podano przyczynę tej decyzji

Wizyta Donalda Trumpa w Polsce zostanie przesunięta o jeden dzień. Prezydent Stanów Zjednoczonych przybędzie do naszego kraju w niedzielę rano, a nie w sobotni wieczór, jak do tej pory podawano. To, że Donald Trump pojawi się kilkanaście godzin później, w żaden sposób nie zaburzy planowanego na ten czas programu.

Wizyta Donalda Trumpa w Polsce. Dlaczego inna data?

O tym, że zmieniono dzień przylotu prezydenta USA, dowiedział się korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie od przedstawicieli Białego Domu. Prezydencka Para na Okęcie przyleci Air Force One tuż po godzinie 8 rano.

Wizyta Donalda Trumpa w Polsce

Zmiana dnia przybycia prezydenta USA z małżonką została potwierdzona przez szefa gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, ministra Krzysztofa Szczerskiego

Wyjaśnił, że zmiana godziny przylotu wynika z przyczyn technicznych. Wszyscy mają ogromne oczekiwania wobec najgorętszego tematu, czyli zniesienie wiz. To, czego będą dotyczyć rozmowy, zdradził minister spraw zagranicznych, Jacek Czaputowicz:

Liczymy, że to będzie okazja do zacieśnienia naszych stosunków, w szczególności w sferze wojskowej, liczymy także na dalszy rozwój współpracy w dziedzinie zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego. Mówimy także o rozwoju energetyki nuklearnej we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi

Może Cię zainteresować

zamknij