×

Pracownicy zoo wrzucili 2 szczeniaki do klatki z wężami. Działo się to na oczach zwiedzających

Zwiedzający zoo w Chinach przeżył prawdziwy wstrząs. Mężczyzna trafił na porę karmienia i zauważył, jak do boksu z wężami wrzucone zostały dwa żywe szczenięta. Ta sytuacja miała miejsce w Hebin Parku, w chińskim mieście Pingdingshan.

Jeden z naocznych świadków zeznał, że widział dwa żywe szczeniaki w dwóch oddzielnych klatkach, które następnie zostały podane wężom do zjedzenia

Zi Yue/Welbo/PETA Asia

Wiele wskazuje na to, że od momentu, kiedy ta informacja ujrzała światło dzienne i wywołała protest wśród chińskiej opinii publicznej, pracownicy zoo zaprzestali tego typu drastycznych działań.

Materiał i zdjęcia zrobione przez Zi Yue bardzo szybko obiegły internet, a w sieci dosłownie zawrzało!

https://www.youtube.com/watch?v=EJmD9Cz-_70

Nie rozumiem zachowania pracowników zoo. Podejrzewam, że znaleźli szczenięta w parku i zdecydowali, że nakarmią nimi węże.

Pracownicy zoo nakarmili węże pieskami, jednak pomysł ten wyszedł od osób trzecich. Szefostwo nie było świadome tej sytuacji – tłumaczy rzecznik.

Zi Yue/Welbo/PETA Asia

Post Zu Yue zwrocił uwagę organizacji PETA Asia, która dba o dobrostan zwierząt i postanowiła wypowiedzieć się na temat całej sytuacji. Jak się okazało, Chiny mają prawo do ochrony wyłącznie dzikich zwierząt. Nie ma jednak przepisów dotyczących ochrony zwierząt hodowlanych lub domowych, takich jak psy, czy koty.

zamknij