×

60-latek wybrał się do lasu. Został zaatakowany przez nożownika. Przeszedł piekło

W województwie pomorskim w gminie Kolbudy w sobotę doszło do ataku na 60-letniego mężczyzny, który wybrał się na spacer do lasu. Napastnik zadał ciosy nożem, które na szczęście nie okazały się śmiertelne. Życiu mężczyzny nic nie zagraża. Policja z psami tropiącymi zaczęła poszukiwania nożownika.

Interwencja policji w gminie Kolbudy

Oczywiście sprawa została natychmiast zgłoszona na policję w Kolbudach niedaleko Gdańska. Funkcjonariusze zajęli się poszukiwaniami napastnika. Z tego, co udało się ustalić mediom, ciosy, które otrzymał mężczyzna, najprawdopodobniej zadano mu w plecy. Najprawdopodobniej nożownik musiał się skradać i być może obserwować dłuższą chwilę to, co robi 60-latek.

w gminie Kolbudy

Wyswobodzenie się

Napadnięty mężczyzna, mimo szoku, którego doznał, zachował trzeźwość umysłu i udało mu się wyswobodzić. Zaczął uciekać i w końcu dotarł do ludzi, którym zrelacjonował to, co go przed chwilą spotkało. Wezwali pomoc i czekali na karetkę pogotowia i policję. Mężczyzna trafił do szpitala, jego stan jest stabilny i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Pruszczu Gdańskim, st. sierż. Karol Kościuk w rozmowie z mediami powiedział:

Mamy zawężony krąg osób podejrzewanych, jest więc kwestią czasu zatrzymanie mężczyzny

napad w lesie

Apel policji

Jeśli nie ma takiej potrzeby, nie oddalaj się samotnie w głąb lasu. Kilka tygodni temu policja ze Strzelec Opolskich odnalazła ciało poszukiwanej 72-letniej kobiety, która poszła sama na grzyby. Wówczas policja zwróciła się do spacerowiczów i grzybiarzy, aby nie oddalać się daleko od domu, jeśli jest to samotny spacer. Należy brać pod uwagę wszelkie możliwe scenariusze. Może dojść do napadu i ataku, ale także można zasłabnąć i wtedy ciężko znaleźć taką osobę. Zawsze wybieraj się na grzyby lub na spacer z drugą osobą.

– Staraj się zawsze wybierać do lasu z kimś, spacery w głąb w samotności nie są po prostu bezpieczne
– Nie oddalaj się zbytnio od znanych ścieżek. Pamiętaj, że często telefony nie mają tam zasięgu i nie włączysz lokalizacji
– Telefony… Właśnie! Nie zawsze będzie możliwość, aby wezwać pomoc. To także warto mieć na uwadze
– Nie przekraczaj terenu, jeśli zakazują tego tablice informacyjne
– Jeśli widzisz coś niepokojącego, nie podchodź bliżej i nie staraj się dowiedzieć, co się tam dzieje
– Miej plastry, odpowiednie ubranie i butelkę wody

Pamiętaj, że ostrożność jest najważniejsza!

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.fakt.pl, www.polsatnews.pl
zamknij