×

Podwyżka opłat za wodę i śmieci nawet o 2000 procent?! Mieszkańcy tej gminy bardzo to odczują

Ceny za żywność w Polsce chyba jeszcze nigdy nie były tak wysokie. Doskonałym tego przykładem jest cena ziemniaków. Z danych zaprezentowanych przez GUS wynika, że tegoroczne były droższe w hurcie nawet o 87 procent! Teraz światło dzienne ujrzała kolejna porażająca podwyżka, która miała miejsce w jednej z gmin w Polsce. Radni gminy Dobra w Zachodniopomorskim przegłosowali bowiem niedawno wzrost opłat za odbiór śmieci i zużytą wodę. Nie są to jednak skoki liczone w kilku czy nawet kilkudziesięciu procentach opłaty wyjściowej, lecz znacznie większe!

Śmieci podrożały o 200, a woda aż o 2000 procent

Obrady, w trakcie których przyjmowano uchwałę o podwyżce, były bardzo długie i zażarte. Jaki był ich finał? Za przepisami o wprowadzeniu ogromnych podwyżek wypowiedział się 11 radnych, 7 było przeciw, a 2 nie miało na ten temat zdania. Ci z opozycji wnioskowali z kolei o zdjęcie uchwały z porządku obrad. W związku z większością głosów, uchwała przyjęta przez radnych gminy Dobra przyczyni się do podwyżki ceny odbioru tzw. śmieci zielonych o ok. 200 procent. Płacona kwota ma być zależna od wielkości ogrodu. Podwyżka tyczy się także wody, która jest potrzebna do jego utrzymania. Po wejściu uchwały mieszkańcy gminy będą musieli zapłacić 2 złote za metr sześcienny zamiast dotychczasowych… 10 groszy!

Dopłata do gospodarki śmieciowej

Wójt gminy Dobra, Teresa Dera, zaznacza, że do gospodarki śmieciowej nie można dopłacać, stąd takie, a nie inne ceny. Ceny, które muszą się w ostatecznym rozrachunku same bilansować.

No cóż, takie podwyżki z pewnością odbiją się na portfelach mieszkańców wspomnianej gminy.

____________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

zamknij