×

Ukraińcy pojmali rosyjskiego żołnierza. Wypowiedział do kamery zaskakujące słowa

Ukraińcy pojmali rosyjskiego żołnierza i zarejestrowali to, co powiedział. Jego pierwsze słowa, wypowiedziane do kamery, zaskakują. Padły słowa, których nikt nie spodziewał się usłyszeć. Pod udostępnionym nagraniem pojawiła się lawina komentarzy.

Los jeńców

W wyniku trwającej od niemal 70 dni wojny, Ukraińcy pojmali tysiące rosyjskich żołnierzy. Jaki będzie ich los?

W połowie marca wicepremier ukraińskiego rządu Iryna Wereszczuk przekazała, jaki będzie los rosyjskich jeńców wojennych w Ukrainie: albo zostaną wymienieni na wziętych do niewoli Ukraińców, albo odbędą karę i będą pracować nad odbudową zniszczonej ukraińskiej infrastruktury.

Oczywiście nie jesteśmy barbarzyńcami (…), jak armia rosyjska. Będziemy działać zgodnie z międzynarodowym prawem humanitarnym. Rosyjscy jeńcy wojenni zostaną wymienieni albo będą odbywać karę na Ukrainie

– przekazała Wereszczuk.

Ukraińcy pojmali rosyjskiego żołnierza

Ukraińcy często nagrywają to, co mówią pojmani rosyjscy żołnierze. Następnie udostępniają nagrania w sieci. Zazwyczaj takie nagrania wzbudzają ogromne emocje. Tak było i tym razem. Internautów mocno zaskoczyło to, co powiedział pojmany rosyjski żołnierz.

Filmik w mediach społecznościowych udostępnił m.in. ukraiński dziennikarz Wiktor Kowalenko.

W tym filmie udostępnionym przez ukraińskie wojsko, schwytany rosyjski żołnierz uśmiecha się i odpowiada na powitanie słowami „Chwała Ukrainie!”. Zna również kontynuację tego oficjalnego ukraińskiego pozdrowienia wojskowego i dodaje: „chwała bohaterom!”. Wygląda na szczęśliwego, że się poddaje

– napisał dziennikarz.

W komentarzach można przeczytać różne opinie. Niektórzy internauci uważają, że Ukraińcy zmusili Rosjanina, by wypowiedział te słowa. W innym komentarzu czytamy, że Rosjanin ma świadomość tego, iż dni Rosji są policzone.

Rosyjski żołnierz, którego żona zachęcała do gwałcenia Ukrainek schwytany?

Wczoraj informowaliśmy o pojmaniu innego rosyjskiego żołnierza. Ukraińcy mieli schwytać Romana Bykowskiego – mężczyznę, który — zgodnie z poleceniem żony — miał gwałcić ukraińskie kobiety.

26-latek wpadł w ręce Ukraińców w pobliżu miasta Izium w obwodzie charkowskim. Na razie nie wiadomo, jakie będą jego losy.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter