×

Donald Tusk publicznie zakpił z Łukasza Szumowskiego. Padły mocne słowa

Tusk kontra Szumowski. Były premier i szef Rady Europejskiej w swoim najnowszym tweecie jadowicie kpi z wakacji byłego ministra zdrowia i tego, że porzucił on zmagania z koronawirusem.

Tusk w swoim wpisie potraktował Szumowskiego bardzo ostro:

Tusk kontra Szumowski

Jeśli ktoś nie zna kontekstu i nie rozumie do czego odnosi się uwaga byłego premiera, to warto to przypomnieć: minister został niedawno „przyłapany” na wakacjach, które spędzał na Wyspach Kanaryjskich. Przez ten czas jego dom stanowił luksusowy jacht, którym pływał od wyspy do wyspy. Łódka na co dzień stanowi  własność konsula honorowego Islandii i biznesmena, Bogusława Szemiotha, z którym Szumowskiego łączy koleżeństwo, a także symboliczna przynależność do zakonu Kawalerów Maltańskich, czyli joannitów. Z tego właśnie jachtu pochodzi słynne już wakacyjne zdjęcie ministra. Wiele osób wypominało politykowi rządzącej formacji wyjazd na zagraniczne wakacje, podczas gdy sam wcześniej odradzał wybieranie się za granicę. Co więcej, zarzekał się także, że batalii z koronawirusem nie porzuci w połowie. Przywołał właśnie wtedy to, że jest żeglarzem:

W takiej sytuacji, jaką mamy, nie można w ogóle rozmawiać o opuszczeniu okrętu. Ja akurat jestem żeglarzem i sternikiem, i wiem, że takich rzeczy się nie robi.

powiedział Szumowski zaledwie kilkanaście dni przed odejściem z ministerstwa.

„Kto mieczem wojuje…”

Na ten moment nie wiemy, co o kpinie jaką poczęstował go Tusk sądzi sam Szumowski. Wiele osób przypuszcza, że w ogóle nie zdecyduje się na odpowiedź. Co nie znaczy, że cios zadany przez byłego szefa Platformy Obywatelskiej w ogóle z odpowiedzią się nie spotka. Do wbijania szpil w politycznych rywali zdążył już bowiem dołączyć wicemarszałek Senatu, Marek Pęk  -przypomniał on Tuskowi, że także i on okazał się w przeszłości wiarołomny w swoich deklaracjach:

Źródła: twitter.com, twitter.com, wiadomosci.gazeta.pl
zamknij