×

Błyskawiczny psychotest, który pomoże Ci rozpoznać traumę z dzieciństwa

Nawet gdy bardzo chcemy uciec przed przeszłością, ona zazwyczaj i tak nas dopada. Sigmunt Freud uważał, że wydarzenia z dzieciństwa mają ogromny wpływ na nasze dorosłe życie. O jakich wydarzeniach mowa? Ten błyskawiczny psychotest pomoże Ci znaleźć odpowiedź.

Trauma z dzieciństwa – test

Dorosłe życie polega na podejmowaniu decyzji. Błahych i tych bardzo poważnych. Wydaje nam się, że decyzje te podejmujemy samodzielnie, ewentualnie radząc się kogoś bliskiego. Ale często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jaki wpływ na nasze zachowania i decyzje ma nasze dzieciństwo.

Psychoanalityk Sigmund Freud, uważał, że wszystkie wydarzenia z naszego dzieciństwa mają ogromny wpływ na nasze dorosłe życie, kształtując naszą osobowość

– przypomina portal akademiaducha.pl.

Bardzo często dopiero pomoc specjalisty może nam uświadomić pewne kwestie. Oczywiście nic jej nie zastąpi, ale istnieją również internetowe testy, które mogą dać nam do myślenia. Jeden z nich znajdziesz poniżej.

Spójrz na rysunek, a potem wybierz symbol, który jako pierwszy przyciągnął Twoją uwagę. Nie rozmyślaj i nie analizuj, decyzję podejmij szybko. Wybór symbolu pomoże Ci odkryć Twoją największą traumę.

Błyskawiczny psychotest
namastet.net

Który rysunek wybrałeś?

Symbol numer #1:

Ten symbol związany jest z silnym uczuciem upokorzenia. Może chodzić o jakąś konkretną sytuację, która wywołała w Tobie poczucie wstydu lub też powtarzające się słowa krytyki, wypowiadane przez bliskie Ci osoby.

Jeśli w dzieciństwie doświadczyłeś uczucia upokorzenia, w dorosłym życiu prawdopodobnie potrzebujesz nieustannej aprobaty. Zapominasz o sobie i wszystko, co robisz, robisz głównie z myślą o innych, oczekując akceptacji i pochwał.

Symbol numer #2:

Zamazane koło wiąże się z poczuciem odrzucenia w dzieciństwie. To symbol często wybierany przez osoby o niskiej samoocenie.

Brak im pewności siebie i poczucia własnej wartości. Wpływa to na relacje z innymi ludźmi, ponieważ odrzucone dzieci boją się odrzucenia i porażki w dorosłym życiu.

Symbol numer #3:

Najczęściej wybierają go dzieci osierocone lub pochodzące z rozbitych rodzin. W dorosłym życiu bardzo boją się samotności, dlatego często tkwią w toksycznych, szkodliwych relacjach.

Mają również skłonności do depresji.

Symbol numer #4:

Wybierają go osoby, których rodzice lub opiekunowie mocno naruszali granice, zabierając dziecku poczucie bezpieczeństwa.

Zawiedzione dzieci to nieufni dorośli, którzy są powściągliwi w kontaktach z innymi. Nie potrafią też mówić o swoich uczuciach i nazywać emocji.

Źródła: www.papilot.pl
Fotografie: Namastet.net

Może Cię zainteresować

zamknij