×

Japoński test na starzenie się mózgu. Widzisz motyla, kaczkę i nietoperza?

Japoński test na starzenie się mózgu robi w sieci prawdziwą furorę. Jak to bywa z obrazkowymi testami z pozoru jest dziecinnie prosty. W końcu jaka trudność jest w odpowiedzeniu na pytanie: Znajdź na obrazku 3 ukryte zwierzęta. Wielkie gratulacje dla tych, którym się to udało! Oznacza to bowiem jedno…

Starzenie się mózgu

Niestety na starość nie ma lekarstwa, jednak odpowiednia profilaktyka może opóźnić ten proces. Mózg człowieka starzeje się podobnie jak reszta organów. Odpowiada on za setki bardziej lub mniej skomplikowanych czynności. W momencie gdy zaczynamy się starzeć, nasze życie również się zmiana.

Jednak jest to naturalny proces, który zachodzi na przestrzeni lat. Z wiekiem mózg wolniej przetwarza informacje z zewnątrz. Jednak nie oznacza to, że np. osoba w wieku 80 lat nie jest w stanie nadal się uczyć czy rozwijać swoich zainteresowań. Jak najbardziej jest, z tym że będzie robiła to wolniej.

Odpowiednia aktywność fizyczna czy hobby usprawnia funkcjonowanie najważniejszego organu w naszym organizmie. Rozwiązywanie krzyżówek, łamigłówek czy przeróżnych testów to świetny fitness dla naszego mózgu. W dzisiejszych czasach w mediach społecznościowych możemy natknąć się na przeróżnego rodzaju testy psychologiczne, iluzje optyczne czy testy obrazkowe. Poniżej udostępniamy japoński test na starzenie się mózgu. Sprawdź i przekonaj się czy twój umysł wciąż działa ekspresowo i sprawnie?

Japoński test na starzenie się mózgu

Spójrz na obrazek i wskaż trzy ukryte zwierzęta: kaczkę, nietoperza i motyla. Dostrzeżenie kaczki czy nietoperza nie powinno sprawić większych problemów, jednak odnalezienie motyla może graniczyć z cudem.

Twitter

Czy japoński test na starzenie się mózgu sprawił Wam jakieś trudności? Poniżej prezentujemy rozwiązanie tej zagadki:

Twitter

Testy na spostrzegawczość to świetna zabawa dla całej rodziny. Powyższy test polecamy rozwiązać wspólnie. Część internautów bez problemu dostrzegła ukryte zwierzęta. Jednak dla wielu to zadanie było nie lada wyzwaniem.

Znalezienie pierwszego zajmuje parę minut, a kolejnych dwóch parę sekund

Mam, już się bałam

Nietoperz – natychmiast. Reszty – ni w cholerę

Znalazłem, ale nie tak od razu. Jakiś czas określony jest na znalezienie?

– pisali internauci pod postem zamieszczonym na profilu „Nasze lasy”.

Czy udało Ci się znaleźć wszystkie trzy ukryte zwierzęta?

Źródła: kobieta.gazeta.pl, www.o2.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter
0
Would love your thoughts, please comment.x