×

Modelka ma nietypowe znamię na brzuchu. Gdy odkryła skąd się wzięło, nie mogła w to uwierzyć

Wiecie, że jeden człowiek może posiadać dwa różne rodzaje DNA? Ba! Takie zjawisko ma nawet swoją nazwę – chimeryzm. Jest ono niezwykle rzadkie, ale naprawdę się zdarza. Taylor Muhl amerykańska piosenkarka i modelka jest tego najlepszym przykładem. Zacznijmy jednak od początku…

Dwukolorowy brzuch

Taylor od dziecka miała pewne znamię na swoim brzuchu. Nigdy jednak nie była świadoma tego, skąd naprawdę się ono wzięło. Jest duże i bardzo widoczne, dlatego jako mała dziewczynka bardzo się go wstydziła. Jedna połowa jej tułowia ma zupełnie inną pigmentację skóry niż druga. Piosenkarka już jakiś czas temu dowiedziała się, jaka jest prawdziwa przyczyna jego powstania, jednak nie mówiła o tym głośno. W końcu jednak się zdecydowała.

Taylor jest równocześnie swoją siostrą bliźniaczką!

Jak to możliwe? W czasie życia płodowego modelka wchłonęła swoją własną siostrę bliźniaczkę. Medycyna nazywa to zjawisko wspomnianym już chimeryzmem i mimo że lekarze wiedzą na ten temat już całkiem sporo, wciąż nie potrafią jeszcze odpowiedzieć na pytanie, dotyczące przyczyny jego powstawania.

Pewne anomalia

Chimeryzm często pozostaje nieodkryty, a jeśli już, to zazwyczaj dana osoba zupełnie przypadkowo dowiaduje się o swojej przypadłości. Właśnie tak było też z Taylor. Modelka zwróciła uwagę, że nie tylko kolor jej skóry jest różny. Zauważyła, że w jej ciele występują i inne anomalia.

Wszystko po lewej stronie mojego ciała jest nieco większe niż po prawej. Mam nawet podwójnego zęba w lewej części ust. Jednak to jeszcze nie wszystko – z lewej strony pojawia się też więcej alergii np. na niektóre produkty, leki czy biżuterię

Poszukiwania przyczyny

Lekarze zdecydowali o poddaniu Taylor specjalistycznym badaniom. Okazało się wówczas, że posiada dwa układy immunologiczne oraz dwa krwiobiegi. Dla medyków wszystko stało się wtedy jasne – kobieta jest chimerą. Sama zainteresowana w jednym z wywiadów wyznała:

Moją pierwszą reakcją był szok, a drugą smutek. Mogłam przeżyć życie z bliźniakiem, który byłby blisko mnie. Niestety, tak się nie stało…

Mama Taylor twierdzi, że w czasie ciąży nie zauważyła niczego dziwnego, ani podejrzanego. Była wręcz w szoku, gdy dowiedziała się całej prawdy na temat powstania znamienia córki.

Na całym świecie zostało odnotowane zaledwie 100 podobnych przypadków

Może Cię zainteresować