×

Tajemnicze ukłucia w nocnych klubach! Młodzi ludzie są przerażeni

Tajemnicze ukłucia w nocnych klubach we Francji. Wśród bywalców dyskotek szerzy się panika. Tylko w ostatnich dniach do francuskiej policji złożono aż sześć takich zawiadomień. Funkcjonariusze wszczęli już dochodzenie w sprawie „podawania szkodliwych substancji” w zastrzykach. Co wiadomo do tej pory?

Tajemnicze ukłucia w nocnych klubach we Francji

O dotychczasowych ustaleniach śledczych donosi „Le Figaro”. Wiadomo, że przypadki takich ataków miały miejsce w Grenoble oraz w Saint-Ismier w departamencie Isère w klubach nocnych Le Marquee i Le Lamartine. Do incydentów doszło też podczas koncertów w hali sportowej w Grenoble 15 i 17 kwietnia. Wciąż nie jest jeszcze jasne, czy chodzi o seryjnego sprawcę lub może też sprawców. Ofiarami napaści są cztery kobiety i dwóch mężczyzn, mający od 17 do 22 lat. Zastrzyki podano im znienacka. Na tę chwilę wiadomo, że spowodowało to u nich dyskomfort i spadek samopoczucia.

Jak wyglądał atak?

Według słów prokuratora Erica Vaillanta zaatakowane osoby zeznały, że w pierwszym momencie czuły ukłucie, a po chwili pojawiał się nagły spadek samopoczucia. Każda z osób postanowiła zgłosić sprawę na policję. Ofiary skierowano oczywiście na badania. Ich wyniki nie są do wciąż znane. Prokurator potwierdził, że ani jedna z zaatakowanych osób nie doznała żadnego innego uszczerbku na zdrowiu czy też mieniu, takich jak gwałt czy kradzież.

Jak się okazuje, ta sprawa wcale nie jest odosobniona. „Midi Libre” donosi o podobnych zdarzeniach. Młodzi ludzie z Nantes w departamencie Loire-Atlantique i z Béziers w Hérault, departamencie na śródziemnomorskim wybrzeżu południowej Francji, pisali o zbliżonych przypadkach w mediach społecznościowych. Tam ofiar tajemniczych ukłuć było aż 23.

Wśród wielu osób wybuchła panika. Nawet stali bywalcy nocnych klubów twierdzą, że dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona, nie zamierzają odwiedzać takich miejsc.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Pexels (miniatura wpisu), Pexels