×

Tajemnicze ślady u kobiet po imprezie. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Tajemnicze ślady u kobiet po imprezie: wychodzą do klubu, a gdy z niego wracają, znajdują ukłucia na ciele. Potem skarżą się na złe samopoczucie, m.in. bóle głowy i omdlenia. Policja zatrzymała w tej sprawie dwóch mężczyzn tureckiego pochodzenia.

Tajemnicze ślady u kobiet po imprezie

„Plaga ukłuć”, „psychoza ukłuć” – w ostatnim czasie we Francji (do ataków dochodzi w odległych od siebie miejscach, praktycznie na całym terytorium kraju) jest to jeden z wiodących tematów w mediach. Ale podobne przypadki odnotowano też w Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii. Bywalcy imprez są przerażeni i przestrzegają się wzajemnie przed niebezpieczeństwem.

W każdym z wymienionych krajów poszkodowani (w 80 proc. przypadków są to kobiety) wychodzą na imprezę, koncert itd. Po prostu w miejsce, w którym jest tłoczno. Tam dochodzi do tajemniczego ukłucia. W ruch idą głównie strzykawki, ale czasami także igły, szpilki, a nawet pinezki. U niektórych pokłutych kończy się „jedynie” na strachu. Inni skarżą się na złe samopoczucie: ból głowy, nudności, omdlenia.

W ubiegłym roku fala niewyjaśnionych ukłuć przetoczyła się przez Wielką Brytanię. Od wielu tygodni kolejne przypadki ukłuć odnotowuje się we Francji. Mowa o tysiącach pokłutych osób!

Ludzie są coraz bardziej przerażeni. W żadnym z krajów do tej pory nie odkryto, o co właściwie chodzi z tajemniczymi ukłuciami i jaki jest ich cel. W wielu przypadkach ofiary nie czują nawet ukłucia. Jego ślady odkrywają na swoim ciele przypadkowo. Niektórzy pokrzywdzeni tuż po ukłuciu zaczynają odczuwać dziwny spadek samopoczucia.

Strzykawki i narkotyki

W tej sprawie wciąż jest więcej pytań, niż odpowiedzi. Badania toksykologiczne, wykonane u pokrzywdzonych, w wielu przypadkach nie przyniosły żadnych niepokojących rezultatów. Tylko u nielicznych kobiet wykryto tzw. narkotyk gwałtu. U poszkodowanych bywalców imprez, nie odnotowano ani napaści seksualnej, ani kradzieży. A zatem jaki jest cel sprawców? I kto stoi za tajemniczymi ukłuciami?

We Francji w związku z tą sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn tureckiego pochodzenia. Mężczyźni trafili do aresztu w Tulonie po tym, jak młoda kobieta została ukłuta strzykawką w klubie nocnym w nocy z 10 na 11 czerwca w miejscowości Six-Fours-les-Plages na południu kraju. Kobieta złożyła zeznania, które zostały potwierdzone przez nagrania z monitoringu.

Ofiara widziała dwie osoby krążące wokół niej. Zanim jeden z mężczyzn ukłuł kobietę w łokieć, drugi dał mu znak

– przekazał cytowany przez stację BFM TV Samuel Finielz, przedstawiciel prokuratury w Tulonie.

Zatrzymani mężczyźni nie przyznają się do winy, chociaż u jednego z nich śledczy znaleźli cztery strzykawki, dwie igły, a także ampułki leku wydawanego jedynie na receptę.

Fotografie: Zródło: Zara Owen (miniatura wpisu),
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij