×

Szkoły pozbywają się zegarów analogowych! Jeden z powodów: „Dzieci nie potrafią ich używać”

Brytyjskie szkoły zdejmują zegary analogowe, bo dla większości uczniów są… zupełnie zbędne. Jaki jest prawdziwy powód takiej decyzji?

Szkoły zdejmują zegary analogowe
Pixabay

Szkoły zdejmują zegary analogowe

Czyżby zegary analogowe w Wielkiej Brytanii się popsuły? Otóż nie, działają nad wyraz dobrze! Okazuje się jednak, że nie problemem są urządzenia a… uczniowie. W dobie wszechogarniającej technologii cyfrowej nie potrafią określić godziny z tarczy analogowej zegarka. Media masowo zauważają regres umiejętności nabywanych w szkole i punktują dzisiejsze systemy edukacji.

Szkoły zdejmują zegary analogowe
Pixabay

Dziś dla dzieciaków normą są smartphony czy tablety, które w domyślnym ustawieniu na wyświetlaczu pokazują godzinę. Zabawne w tym wszystkim jest fakt, że to w Londynie stoi wieża zegarowa z ogromną analogiczną tarczą – popularny Big Ben. Czyżby uczniowie w drodze do szkoły nie potrafili spojrzeć na przepiękny zabytek i określić, ile czasu zostało do ich autobusu?

Zamieszanie w mediach

Większość mediów zagranicznych podała, że to wszystkie szkoły w Wielkiej Brytanii mają zamiar pozbyć się kłopotliwych urządzeń. Tłumaczyli to faktem, że uczniowie nie potrafią tak prostych rzeczy, jak określenie czasu z klasycznego zegarka.

Jednakże prawda okazała się zgoła inna. Nauczyciele postanowili zmienić je na urządzenia cyfrowe po tym, jak uczniowie przystępujący do egzaminów GCSE i A-poziom skarżyli się, że mają trudności z odczytaniem prawidłowego czasu na zegarze analogowym.

Co więcej, usuwanie zegarów odbywa się w północno-zachodnim Londynie w szkołach takich jak Ruislip High School.

Stephanie Keenan, dyrektor języka angielskiego w szkole średniej powiedziała, że:

nauczyciele usuwają analogowe zegary z sal egzaminacyjnych, ponieważ nastolatki nie są w stanie określić godziny

Chodzi także o jak największy komfort uczniów w trakcie egzaminu, a niemożliwość odczytania pozostałego czasu może przecież frustrować.

Jak to się mówi trochę technologii i człowiek już się gubi. Czy wy macie problem z analogowym zegarem?

Źródła: www.dailywire.com, www.snopes.com, www.telegraph.co.uk, www.apost.com
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Pixabay