Szkoły pozbywają się zegarów analogowych! Jeden z powodów: „Dzieci nie potrafią ich używać”
Brytyjskie szkoły zdejmują zegary analogowe, bo dla większości uczniów są… zupełnie zbędne. Jaki jest prawdziwy powód takiej decyzji?

Szkoły zdejmują zegary analogowe
Czyżby zegary analogowe w Wielkiej Brytanii się popsuły? Otóż nie, działają nad wyraz dobrze! Okazuje się jednak, że nie problemem są urządzenia a… uczniowie. W dobie wszechogarniającej technologii cyfrowej nie potrafią określić godziny z tarczy analogowej zegarka. Media masowo zauważają regres umiejętności nabywanych w szkole i punktują dzisiejsze systemy edukacji.

Dziś dla dzieciaków normą są smartphony czy tablety, które w domyślnym ustawieniu na wyświetlaczu pokazują godzinę. Zabawne w tym wszystkim jest fakt, że to w Londynie stoi wieża zegarowa z ogromną analogiczną tarczą – popularny Big Ben. Czyżby uczniowie w drodze do szkoły nie potrafili spojrzeć na przepiękny zabytek i określić, ile czasu zostało do ich autobusu?
Zamieszanie w mediach
Większość mediów zagranicznych podała, że to wszystkie szkoły w Wielkiej Brytanii mają zamiar pozbyć się kłopotliwych urządzeń. Tłumaczyli to faktem, że uczniowie nie potrafią tak prostych rzeczy, jak określenie czasu z klasycznego zegarka.
Jednakże prawda okazała się zgoła inna. Nauczyciele postanowili zmienić je na urządzenia cyfrowe po tym, jak uczniowie przystępujący do egzaminów GCSE i A-poziom skarżyli się, że mają trudności z odczytaniem prawidłowego czasu na zegarze analogowym.
Co więcej, usuwanie zegarów odbywa się w północno-zachodnim Londynie w szkołach takich jak Ruislip High School.
Stephanie Keenan, dyrektor języka angielskiego w szkole średniej powiedziała, że:
nauczyciele usuwają analogowe zegary z sal egzaminacyjnych, ponieważ nastolatki nie są w stanie określić godziny
Chodzi także o jak największy komfort uczniów w trakcie egzaminu, a niemożliwość odczytania pozostałego czasu może przecież frustrować.
Jak to się mówi trochę technologii i człowiek już się gubi. Czy wy macie problem z analogowym zegarem?
Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić:
@redakcja@popularne.pl