×

Mama kładzie córeczkę spać. Kiedy rano próbuje ją obudzić, doświadcza czegoś niepokojącego.

Alexandra Metelkina to świeżo upieczona mama wspaniałej i grzecznej dziewczynki, która przyszła na świat niewiele ponad rok temu. Niestety, pewnego dnia jej życie zmieniło się w prawdziwy koszmar.

Ten dzień rozpoczął się jak każdy inny. 6-miesięczna wtedy Anya dosłownie tętniła życiem i nic nie wskazywało na to, żeby mogło się to zmienić.

Tuż po obiedzie młoda mama położyła dziewczynkę w łóżeczku, aby mogła się przespać, ponieważ wszystko wskazywało na to, że maleństwo było zmęczone. Wtedy wszystko się zaczęło…

Do tej pory dziewczynkę budził nawet najdrobniejszy hałas, tym razem było zupełnie inaczej – Anya zapadła w bardzo głęboki sen. Spała cały dzień, noc i nie obudziła się również dnia kolejnego. Alexandra rozpaczliwie próbowała obudzić córkę, jednak bezskutecznie. Czyżby została uwięziona w krainie snów?

Z każdą kolejną minutą młoda kobieta coraz bardziej martwiła się o los swojego dziecka, aż w końcu postanowiła zabrać ją do szpitala, gdzie została oddana w ręce specjalistów.

Po wstępnych badaniach nikt nie potrafił stwierdzić, co dolega małej dziewczynce – ciągle spała, choć wyglądała na zupełnie zdrową.

Anya obudziła się… tydzień później! Dalsze dochodzenia nie wykazały żadnych nieprawidłowości – dziewczynka była fizycznie zdrowa i wkrótce opuściła szpital.

Niestety, sytuacja powtórzyła się już kolejnego ranka.

Dzisiaj, niemal pół roku później, dziewczynka większość czasu spędza w szpitalu. Na co dzień Anya jest bardzo aktywna i pełna życia, ale gdy tylko zamyka oczy zapada w bardzo głęboki sen.

Potrafi spać przez cały tydzień bez jedzenia i picia! W tym czasie jej temperatura ciała znacząco spada. Gdy tylko się budzi ma jasno-czerwoną twarz, wysoką gorączkę i cała drży.

Lekarze wciąż nie wiedzą, jak pomóc maleństwu – próbowali różnych metod, ale bezskutecznie. Wciąż jednak wierzą, że mała ma szanse na normalne życie i robią wszystko, aby pomóc Anye i jej mamie.

zamknij