×

Śmierć wokalistki zespołu The Cranberries poruszyła prezydenta Dudę. Polityk wyraził swój smutek

Wczorajsza śmierć Dolores O’Riordan wstrząsnęła całym światem. Miliony fanów pogrążyło się w żałobie, a na portalach społecznościowych pojawiło się wiele ciepłych słów na temat artystki.

Wokalistka irlandzkiego zespołu The Cranberries od ponad 29 lat wzruszała swoimi utworami

Wczoraj w godzinach popołudniowych producent 46-letniej piosenkarki poinformował stację RTE, że Dolores zmarła w Londynie, gdzie przebywała, aby nagrać materiał na nowy album. Wszyscy zastanawiają się nad przyczyną śmierci, jednak z oficjalnego oświadczenia, które opublikowała menadżerka zespołu można dowiedzieć się, tylko tyle, że artystka zmarła „nagle”.

Irish and international singer Dolores O’Riordan has died suddenly in London today. She was 46 years old. The lead…

Opublikowany przez The Cranberries na 15 stycznia 2018

Irlandzka i międzynarodowa piosenkarka Dolores O’Riordan zmarła dziś nagle w Londynie. Miała 46 lat. Liderka grupy The Cranberries była w Londynie na krótkiej sesji nagraniowej. Obecnie nie ma więcej szczegółowych informacji na ten temat. Członkowie rodziny są zdewastowani słysząc tę wiadomość i proszą o poszanowanie prywatności w tych trudnych chwilach.

Według znajomych wokalistka od rozwodu z Donem Burtonem, menadżerem grupy Duran Duran, zmagała się z głęboką depresją, po rozstaniu wykryto u niej również zaburzenia afektywne dwubiegunowe. W rozmowie z portalem TMZ przyjaciele artystki przyznają, że kilka lat temu targnęła się na swoje życie, co tłumaczyła problemami emocjonalnymi.

Na śmierć liderki The Cranberries zareagował nawet prezydent Andrzej Duda

Zasmucony polityk do swoich słów dołączył również jeden z największych hitów zespołu, utwór „Dreams”. Post prezydenta został skomentowany przez jedną z internautek, która napisała:

Panie Prezydencie, osierociła to ona 3 swoich dzieci na pierwszym miejscu (pisownia oryginalna)

Andrzej Duda postanowił odpowiedzieć:

Oczywiście ma Pani rację. Nie wiedziałem. To generalnie bardzo smutna wiadomość. Bardzo Ją lubiłem. Jej muzykę, Jej głos. Smutny wieczór. Pozdrawiam!

Inny użytkownik skomentował również, że tego samego dnia zmarła Pani Barbara Otwinowska, łączniczka i sanitariuszka z Powstania Warszawskiego, jednak na ten komentarz prezydent postanowił nie odpowiadać.

Polecane