×

Królowa Elżbieta ma prawo odwołać ślub księcia Harrego i Meghan. Wszystko leży w jej rękach

Na to wydarzenie czeka cała Wielka Brytania. Otóż członek brytyjskiej rodziny królewskiej, Książę Harry i Meghan Markle już jakiś czas temu oficjalnie ogłosili swoje zaręczyny. Teraz już wiadomo, że wezmą ślub 19 maja 2018 roku w kaplicy św. Jerzego na zamku królewskim na Windsorze.

Książę Harry spotkał Meghan po raz pierwszy zaledwie dwa lata temu. Amerykańska aktorka już wtedy skradła jego
serce, chodź pochodzili z zupełnie innych światów.

Meghan pochodząca ze Stanów Zjednoczonych zdecydowała się na zmianę obywatelstwa. Warto zaznaczyć, że proces ten może potrwać nawet kilka lat.

I choć wszystko idzie w dobrym kierunku, ślub Księcia Harry’ego i Meghan Markle nie może się odbyć bez piśmiennej zgody królowej Elżbiety II. Jeśli królowa uzna, że małżeństwo może zaszkodzić statusowi rodziny królewskiej, prawdopodobnie nie wyrazi na nie zgody.

Mówi się, że problemem może być fakt, iż aktorka jest rozwódką. Jaka będzie więc decyzja królowej? Czy skorzysta w tym przypadku z prawa veta, które jej przysługuje?

Meghan ma na względzie, że Elżbieta II może być wobec niej nieufna. Czy ma ku temu jakiś powód? Teoretycznie tak. Z 40-sto milionowym majątkiem nie ma się co dziwić, że robi wszystko, aby zachować wszelkie środki ostrożności.

Co zrobi z tym książę zależy tylko i wyłącznie od niego. W tym momencie możemy sobie tylko wyobrazić, jak z tym wszystkim czuje się królowa, Meghan, a przede wszystkim książę Harry.