×

12-latek chce poślubić swoją 11-letnią kuzynkę. Ojciec chłopca nie widzi w tym nic złego

12-letni chłopiec już wkrótce prawdopodobnie poślubi swoją 11-letnią kuzynkę. Fanaberie dzieci nie znają granic, jednak najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że ojciec młodego nastolatka nie ma nic przeciwko, a nawet udzielił im błogosławieństwa!

Rodzina i przyjaciele świętowali wystawny ślub najstarszego syna Nassera Hassan, około 110 km na północ od Kairu. Wszystko przebiegało w jak najlepszym porządku, do czasu aż ojciec postanowił ogłosić zaręczyny drugiego, znacznie młodszego dziecka.

Egipskie prawo zabrania małżeństw przez osoby poniżej 18 roku życia. Decyzja dzieci w wieku 12 i 11 lat oraz ojca chłopca wywołała więc ogromne oburzenie.

slub-dzieci-1

W wywiadzie dla egipskiej gazety, ojciec powiedział, że nie ma w tym „nic nieodpowiedniego”. Dodał też, że to tylko tylko zaręczyny, a nie ślub.

Zdjęcie młodej pary zostało opublikowane w lokalnych mediach. Nie trzeba było długo czekać, aby posypały się negatywne, pełne złości komentarze.

slub-dzieci-2

Złożono skargę do prokuratora generalnego z prośbą o zbadanie całej sprawy. Krytycy tłumaczą, że rodzice doprowadzając do przedwczesnego małżeństwa, dziewczyna zostanie pozbawiona szans na edukację, rozwój i prawdopodobnie zostanie odizolowana od sfer społecznych.

Negatywne komentarze spłynęły po ojcu dziecka jak po kaczce. Tłumaczył, że jest wolnym człowiekiem i nie zrobił nic złego.

„Omar zawsze kochał Gharam. Zdecydował, że chce się z nią ożenić zanim dorosną i zanim jakikolwiek inny człowiek zechce poprosić ją o rękę… Ożenią się jednak po osiągnięciu odpowiedniego wieku. To były tylko zaręczyny.” – dodał ojciec 12-latka.

Oto nagranie z przebiegu zaręczyn:

https://www.youtube.com/watch?v=pmKsxAk8oAs