×

Rosyjskie samoloty przy polskiej granicy. Odpierały udawany atak

Rosyjskie samoloty przy polskiej granicy. To już kolejny raz, gdy Rosjanie przeprowadzają ćwiczenia wojskowe, niebezpiecznie zbliżając się do Polski. Myśliwce odpierały udawany atak.

Rosyjskie samoloty przy polskiej granicy

Rosja pręży muskuły i przypomina o swojej aktywności. Po raz kolejny niepokojące doniesienia napływają z obwodu kaliningradzkiego. To teren graniczący z Polską. W ostatnich dniach Rosjanie znów zorganizowali tam ćwiczenia wojskowe.

Jak przekazała w sobotę agencja RIA Novosti, piloci myśliwców Su-27 lotnictwa morskiego Floty Bałtyckiej przeprowadzili szkolenie, w trakcie którego opracowali „elementy walki powietrznej z pozorowanym przeciwnikiem”. Krótko mówiąc, w ramach ćwiczeń udawano, że niezidentyfikowane samoloty wleciały w rosyjską przestrzeń powietrzną. Myśliwce miały zniszczyć „wroga” w pozorowanej bitwie powietrznej.

Z relacji rosyjskiego dowództwa wynika, że trenowano też starty maszyn w stanie alertu, starty par myśliwców, ale też odpalanie rakiet w powietrzu czy nocne loty.

Rosyjscy piloci czuwają w dzień i w nocy

Rosjanie zapewniają, że piloci, którzy stacjonują w obwodzie kaliningradzkim, nigdy nie opuszczają posterunku. Pozostają czujni w dzień i w nocy, biorąc udział w całonocnych dyżurach bojowych.

W ostatnich ćwiczeniach udział wzięło ponad 10 załóg myśliwców. Przypomnijmy – na początku maja w Kaliningradzie przeprowadzono ćwiczenia z użyciem przez rosyjskie wojska broni nuklearnej.

Polska ma liczącą ponad 210 km granicę lądową z obwodem kaliningradzkim.

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij