×

Putin modlił się w pustej cerkwi? Do sieci wyciekło zakulisowe nagranie

Pobożny Putin, modlący się w tłumie wiernych? Takie wcielenie prezydenta Rosji poznaliśmy w niedzielę, 24 kwietnia. Putin wziął udział w prawosławnym, wielkanocnym nabożeństwie. Do sieci wyciekło jednak zakulisowe nagranie, które wywołało sensację. Czyżby Władimir Putin modlił się w pustej cerkwi?

„Pobożny” dyktator

W kościołach Wschodnich dzisiaj obchodzona jest Wielkanoc. W celebracji tego święta uczestniczył także Władimir Putin. Pojawił się w katedrze Chrystusa Zbawiciela podczas nabożeństwa, celebrowanego przez patriarchę Moskwy Cyryla I, który w otwarty sposób poparł inwazję na Ukrainę.

Putin trzymał w ręku świecę, a gdy patriarcha Cyryl wypowiedział słowa „Chrystus zmartwychwstał”, prezydent, wraz z innymi uczestnikami mszy, odpowiedział „Naprawdę zmartwychwstał”.

Widok Władimira Putina, który pobożnie uczestniczy w nabożeństwie, wywołuje pewien dysonans. Tym bardziej, że prezydent Rosji pokazał się w otoczeniu wiernych. Ale czy na pewno tak właśnie było?

Putin modlił się w pustej cerkwi?

W sieci pojawiło się zakulisowe nagranie, które daje do myślenia. Można wysnuć wnioski, że Putin tak naprawdę pojawił się w świątyni wcześniej, razem z merem Moskwy Siergiejem Sobianinem. Obaj mieli wziąć udział w nagraniu propagandowych fragmentów, które później wykorzystano.

Na nagraniu widzimy, że w cerkwi nie ma wiernych, są za to ochroniarze prezydenta. Zdaniem internautów fragmenty z udziałem Putina „wklejono” do transmisji na żywo. W dodatku zrobiono to dość nieumiejętnie.

Baczne oko internautów dostrzegło, że w niektórych fragmentach transmisji na żywo można odnieść wrażenie, że Putin pojawia się i znika.

Źródła: www.o2.pl, www.se.pl
Fotografie: Twitter.com (miniatura wpisu),
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij