×

Zmarł mąż 39 żon, ojciec 94 dzieci oraz dziadek 33 wnuków. Rodzina w żałobie

76-letni Pu Ziona zmarł w niedzielę. Przywódca sekty poligamistów był znany w regionie, albowiem jego rodzina liczy 181 osób!

Przywódca sekty poligamistów

Zionnghaka zmarł w niedzielę, gdy jego stan zdrowia nagle się pogorszył. W głębokiej załobie pozostawił 38 żon, 89 dzieci, 36 wnuków oraz prawnuka. Wiadomość tę potwierdził główny minister indyjskiego regionu Mizoram, który złożył kondolencje na Twitterze.

Przywódca sekty poligamistów
Twitter

77-letni Mężczyzna cierpiał na cukrzycę i miał problem z nadciśnieniem. Lekarze powiedzieli agencji prasowej PTI, że stan Pu Ziona nagle pogorszył się w jego wiosce Baktawng Tlangnuam. W niedzielę wieczorem został przetransportowany do szpitala. Jeszcze tego samego dnia uznano go za zmarłego.

Lokalna gwiazda

Podczas gdy różne lokalne doniesienia prasowe wspominają, że jest rekordzistą jeśli chodzi o wielkość rodziny, to oficjalnie nie jest jasne czy faktycznie jest to światowy rekord. Jednakże dla lokalnej społeczności mężczyzna był fenomenem i wiele razy pojawiał się w różnych mediach, także w telewizji. Co ciekawe Zionnghaka w ostatnich tygodniach życia był nachodzony przez polityków.

Twitter

Biorąc pod uwagę, że mężczyzna miał wielkie poważanie (oraz rodzinę) jego wsparcie mogłoby być kluczowe. Żony oraz dzieci potwierdzały w wywiadach, że w ich domu głosuje się jednym głosem i najwięcej do powiedzenia miał właśnie Zionnghaka. Według agencji Reuters mężczyzna urodził się w 1945 roku. Swoją najstarszą żonę, która jest o trzy lata starsza od niego, poznał, gdy miał 17 lat.

Religijna poligamia

Cała rodzina Pu Ziona liczyła ponad 181 osób. Zamieszkuje ona „Chuuar Than Run” lub Domem Nowego Pokolenia. Jest to budynek liczący ponad 100 pokoi. W przypadku obowiązków domowych panował podział. Wspólną kuchnią zajmują się żony Chana, z kolei sprzątanie i prasowanie to obowiązki córek. Dziennie rodzina zjada około 91 kg ryżu i ponad 59 kg ziemniaków dziennie.

Przywódca sekty poligamistów
Twitter

Mężczyzna był liderem sekty „Chana Pawl”, która zezwala na poligamię i także ją promuje. Zaistniała w 1942 roku i jest zadziwiającym odłamem chrześcijaństwa. Jej członkowie wierzą, że w niedługim czasie światem będzie rządzić Chrystus, a oni staną u jego boku jako namiestnicy Ziemi. Jej liczebność szacowana jest na około 400 rodzin.

Przy tak dużej rodzinie wyborażcie sobie poranną kolejkę do łazienki…

Źródła: www.o2.pl, wyborcza.pl, www.onet.pl, www.bbc.com, www.dailymail.co.uk
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij