×

Ten dom znacznie różni się od pozostałych. Nie każdy chciałby w nim zamieszkać

Własny dom to wyjątkowe miejsce w życiu każdego z nas. Podczas gdy niektórzy marzą o tym, żeby mieszkać w górach, inni żyją nad samym oceanem, a jeszcze inni w środku lasu. Są jednak takie domy, które zasługują na szczególną uwagę. Jednym z nich jest z pewnością posiadłość zamieszkiwana przez młodą parę z Tokio. Oboje od zawsze marzyli o dość nietypowym, koczowniczym stylu życia. Stąd też taki, a nie inny pomysł na dom.

NA House został zaprojektowany przez ekipę Sou Fujimoto, a nie od dziś wiadomo, że kiedy japońscy architekci biorą się do pracy, efekty często są wyjątkowo widowiskowe. Tak samo było w tym przypadku

Iwan Baan

Dom pary mierzy 85 metrów kwadratowych. Na szczególną uwagę zasługuje jednak układ jego wnętrza. To tam znajdziemy 21 różnych rodzajów płytek podłogowych, które sprawiają, że każde pomieszczenie wygląda zupełnie inaczej.

Budynek można traktować jako jedno, ogromne pomieszczenie lub kilka oddzielnych komórek. Jest więc idealny do dzielenia się przestrzenią z innymi

Iwan Baan

Wewnątrz nie ma ani jednego piętra – oczywiście w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Tylko spójrz, a zrozumiesz o czym mowa.

Przejście pomiędzy różnymi poziomami jest proste. Wszędzie można dojść dzięki schodkom lub specjalnie rozmieszczonym platformom – niektóre z nich są ruchome

Iwan Baan

Przedostanie się z jednej na drugą wymaga wspinaczki po króciutkich schodach lub po prostu zeskoczenia na niżej położoną powierzchnię.

Platformy mogą służyć do pracy, siedzenia, a nawet spania – kto by pomyślał, że mogą mieć tyle zastosowań!

Iwan Baan

Czy w tak przejrzystym domu znajdzie się miejsce na przynajmniej odrobinę prywatności? Oczywiście, że tak!

Iwan Baan

W tym celu wykorzystuje się zasłony, które można wykorzystać jako przegrody. Nie są one tak skuteczne, jak ściany, ale zawsze coś.

Kolejną cechą, która odróżnia ten dom od pozostałych, jest fakt, że każdy może zobaczyć, co robią jego mieszkańcy

Iwan Baan

Większość ludzi z pewnością by sobie tego nie życzyło, jednak nasi bohaterowie nie mają nic przeciwko temu.

Tak więc, jeśli nie masz nic przeciwko przechodniom, którzy mają wgląd na Twoje życie prywatne, lubisz otwartą przestrzeń innowacyjne rozwiązania, to miejsce byłoby dla Ciebie idealne!

Może Cię zainteresować