×

Wojskowe samochody rozjeżdżają protestujących. Przerażające wideo obiegło sieć

Sytuacja w Wenezueli jest coraz trudniejsza. Przez kraj przechodzi fala gwałtownych protestów ludzi, którzy sprzeciwiają się sytuacji w kraju. Wczoraj w protestujących zgromadzonych przed bazą wojskową w La Carlota w Caracas wjechał pojazd wenezuelskiej armii.

W państwie są dwie władze

Mieszkańcy Wenezueli są zmęczeni wojną o władzę w ich kraju. We wtorek przewodniczący tamtejszego parlamentu, Guaido, oświadczył, że rozpoczęła się końcowa faza jego planu odsunięcia od władzy prezydenta Maduro.

Guaido jeszcze w styczniu ogłosił, że przejmuje tymczasowo obowiązki głowy państwa. Z tego względu, za prawowitego prezydenta Wenezueli uznaje go około 50 państw, w tym USA i wielu członków UE.

Wojsko brutalnie zwalcza protestujących

Właśnie na wezwanie Guaido, większość Wenezuelczyków wyszła na ulicę. Opozycjonista wzywał do pokojowych protestów, jednak rzeczywistość wygląda inaczej. Pojawiły się nagrania, na których widać, jak wojskowi wjeżdżają w protestujących samochodami w okolicy bazy wojskowej w Caracas.

Na razie nie wiadomo nic o ewentualnych ofiarach działań wojskowych. Jednak pojawiły się doniesienia, że w pobliżu bazy było słychać strzały.

zamknij