×

Poruszający wpis pierwszej damy Ukrainy. „Słońce już widać przez dym z ostrzału”

Poruszający wpis pierwszej damy Ukrainy. Ołena Zełenska dzielnie trwa przy swoim mężu, a jej postawa dodaje otuchy Ukrainkom. Jeden z jej najnowszych wpisów rozdziera serce…

Poruszający wpis pierwszej damy Ukrainy

Prezydent Zełenski dość nieoczekiwanie stał się jednym z bohaterów naszych czasów. Ludzie podziwiają jego oddanie, determinację, a przede wszystkim odwagę. Ale nie zapominajmy, że Zełenski nie jest w tej walce sam. Gdy on stanowi wzór dla Ukraińców, walczących o wolność ojczyzny, jego żona dzielnie trwa u jego boku. Ołena Zełenska jest uosobieniem kobiecej siły.

Ta wojna ma wielu cichych bohaterów i bohaterek, o czym pierwsza dama Ukrainy przypomniała w poście na Instagramie. Zełenska podkreśliła, że w Ukrainie jest o 2 miliony więcej kobiet niż mężczyzn. Przypomniała też, że Ukrainki m.in. opatrują rannych, karmią ich, a także wykonują codzienną pracę: w aptekach, sklepach, transporcie czy usługach komunalnych. Słowa pierwszej damy naprawdę poruszają.

Nasz obecny opór ma szczególnie kobiecą twarz. Mój podziw i pokłon Wam, niesamowici rodacy! To te kobiety, które walczą w szeregach sił zbrojnych i te, które zaciągnęły się do obrony. Te, które leczą, ratują i karmią. To wolontariuszki, które znajdą wszystko, co potrzebne. I te, które nadal wykonują swoją zwykłą pracę […], aby życie toczyło się dalej i wygrywało

– napisała Zełenska.

Do postu dodała zdjęcia ukraińskich kobiet, zaangażowanych w walkę.

„Wszystko będzie wiosną”

Żona prezydenta Ukrainy nie zapomniała też o tych kobietach, którym przyszło rodzić w tych tragicznych, wojennych okolicznościach. Wyraziła również swój szacunek dla kobiet, które opiekują się bezbronnymi dziećmi i starają się, by jak najmniej myślały one o wojnie.

Codziennie, bez paniki, zabierają dzieci do schronisk i bawią się grami i bajkami, aby ratować dziecięce umysły przed wojną. Te, które rodzą w schronach przeciwbombowych. (…) Dziś jest pierwszy dzień wiosny. Pamiętacie, jak wszyscy witaliśmy się tego dnia przed wojną (znowu to przerażające zdanie) Tak więc, słońce już widać przez dym z ostrzału! Wszystko będzie wiosną, wszystko będzie zwycięstwem, wszystko będzie Ukrainą!

– zakończyła Zełenska.

Fotografie:
zamknij