×

7 tanich i słabych animacji, które próbowały dorównać oryginalnym produkcjom

Filmy animowane na przestrzeni lat stały się przemysłem wartym miliardy dolarów, a wszystko za sprawą konkurencji, która jest w dzisiejszych czasach ogromna. Oczywiście, wybić się wcale nie jest łatwo! Małe, dopiero startujące z nowymi pomysłami firmy niekiedy podejmują się desperackich kroków, aby związać koniec z końcem. W tym celu bardzo często podejmują się kopiowania oryginalnych pomysłów i animacji. Efekt?

Oto lista rażących, a zarazem zabawnych kopii znanych, animowanych postaci. Jak Wam się podobają?

#1 „Madagaskar” (2005) vs „Life’s a Jungle: Africa’s Most Wanted” (2012)

© DreamWorks Animation © Prevalent Entertainment

Fabuła bajki opowiada historię o psie imieniem Pip, który zgubił się w dżungli i musiał przystosować się do nowych warunków życia. Brzmi znajomo, prawda? „Life’s a Jungle” to rażąca podróbka „Madagaskaru” z przerażającą animacją, przewidywalną fabułą i bardzo słabym podkładem dźwiękowym. Ktoś oglądał?

#2 „Merida waleczna” (2012) vs „Super K” (2011)

© Pixar © Shemaroo Entertainment

„Super K” to indyjski film animowany, który został wydany w USA w 2012 roku. Chociaż jego fabuła nie ma nic wspólnego ze słynną „Meridą waleczną”, producent został oskarżony o plagiat ze względu na bardzo podobną okładkę.

#3 „Kung Fu Panda” (2008) vs „Waleczna panda” (2008)

© DreamWorks Animation © Video Brinquedo

Brazylijski film animowany „Waleczna panda” dostał wiele negatywnych opinii. Podobnie jak w większości tego rodzaju animacjach, brakuje w nim wysokiej jakości obrazu i przyzwoitej ścieżki dźwiękowej.

#4 „Ratatuj” (2007) vs „Szczurek Ratatunek” (2007)

© Pixar © Video Brinquedo

Brazylijska produkcja uważana jest za największe „zdzierstwo” w historii. Straszny scenariusz, nudna historia i odrażająca animacja sprawia, że praktycznie niemożliwe jest obejrzenie całej bajki.

#5 „Odlot” (2009) vs „What’s Up” (2009)

© Pixar © Video Brinquedo

Straszna animacja została stworzona przez tego samego producenta, co stworzył „Szczur Ratatunek”. Okropna animacja i beznadziejne dialogi uniemożliwiają oglądanie bajki do końca. Widzowie skarżyli się nawet, że niektóre fragmenty kreskówki są rasistowskie!

#6 „Księżniczka i żaba” (2009) vs „The Frog Prince” (2009)

© Walt Disney Animation Studios © Video Brinquedo

„The Frog Prince” nie różni się niczym od innych kreskówek wyprodukowanych przez brazylijskiego producenta. Irytujące postacie i płytkie teksty sprawią, że docenisz oryginał.

#7 „Dawno temu w trawie” (1998) vs „Bug Bites: An Ant’s Life” (1998)

© Pixar © Michael Schelp

Niski budżet, brak przyzwoitej fabuły i zabawnej animacji sprawia, że „Bug Bites: An Ant’s Life” bardzo odstaje od oryginalnej produkcji.

zamknij