×

Szalony 60-latek podpalił dom pełen ludzi. Później szybko zbiegł do lasu

Czasami w nerwach ludzie robią różne rzeczy. Jednak niestety, niektórzy posuwają się zbyt daleko, nie mając na uwadze, że mogą zrobić komuś poważną krzywdę lub nawet pozbawić go życia. Właśnie tak było w tym przypadku. 60-letni mężczyzna podpalił dom w Kaplinie. W środku byli ludzie.

60-letni mężczyzna podpalił dom w Kaplinie

Do tych dramatycznych wydarzeń doszło w poniedziałek w miejscowości Kaplin w województwie wielkopolskim. Najpierw w niedzielę, 22 września 60-letni Jacek D. posprzeczał się ze swoimi sąsiadami. Kłótnia była najwyraźniej dość poważna, ponieważ w ramach „zemsty” 60-latek tuż przed 3 nad ranem podpalił swoje mieszkanie. Było to niezwykle niebezpieczne, ponieważ ogień mógł zacząć rozprzestrzeniać się na inne.

Zbiegł do lasu

O zdarzaniu służby zostały powiadomione już po 3 nad ranem. Jednak nim policja pojawiła się na miejscu, 60-letni mężczyzna zdołał już uciec i ukryć się w pobliskim lesie. Jego znalezienie wcale może nie być łatwe. Wszystko przez przeszłość 60-latka. Oficer prasowy Policji w Międzychodzie, Asp. Szt. Przemysław Araszkiewicz w rozmowie z dziennikarzami powiedział:

Mężczyzna zbiegł do lasu. Wiemy, że w przeszłości pracował jako drwal, więc Puszcza Notecka raczej nie ma dla niego tajemnic. Może właśnie dlatego skutecznie się ukrywa i dlatego prowadzimy tak szeroko zakrojone działania poszukiwawcze

Mężczyzna podpalił dom w Kaplinie. Szuka go policja

Od poniedziałkowego poranka 60-letniego Jacka D. szukało kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji z rejonu Międzychodu. Z kolei we wtorkowe przedpołudnie dołączyli do nich koledzy m.in. z Poznania. Co więcej, poszukiwania uciekiniera wspierane są także z góry przez policyjny helikopter. Na szczęście w wyniku podłożonego przez 60-latka pożaru nikt nie ucierpiał. Policja do tej pory nie podała, czy mężczyzna może być niebezpieczny.

Policja apeluje o pomoc

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu uciekiniera lub wiedzą, gdzie aktualnie przebywa, proszone są o natychmiastowy kontakt z policją w Międzychodzie pod numerem 95 748 82 11 lub po prostu na telefon alarmowy 112. Rysopis poszukiwanego: 60-letni Jacek D. posiada 190 centymetrów wzrostu i jest krępej budowy ciała.

Komunikat policji

Policjanci z Międzychodu poszukują 60-letniego Jacka D., mieszkańca Kaplina, którego podejrzewa się o przestępstwo z artykułu 163 Kodeksu Karnego. Osoby znające miejsce pobytu poszukiwanego lub posiadające informacje mogące przyczynić się do jego zatrzymania proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie pod numerem telefonu 95 748 8211 lub 519 064 738

zamknij