×

Pijane słonie usnęły w krzakach. Ich zdjęcie stało się hitem Internetu

Pijane słonie podbijają Internet. Dwa ogromne zwierzęta leżą w krzakach, bo nie były w stanie ustać na nogach. Jak słoniom udało się spożyć alkohol?

Pijane słonie

Zdjęcie dwóch pijanych słoni, śpiących spokojnie w krzakach, stało się hitem w Internecie. Według kilku postów, które krążą w mediach społecznościowych, słonie na fotografii zemdlały po spożyciu alkoholu.

Incydent miał miejsce w Yunnan w Chinach 11 marca, gdy stado 14 słoni wtargnęło do wioski. Komentarze sugerowały, że szukając jedzenia słonie natknęły się na zbiornik, w którym było… wino kukurydziane.

Według lokalnych mediów zwierzęta wytrąbiły aż 30 litrów!

Naturalne siedliska słoni

Zwierzęta te przybywają do wiosek nie bez powodu. Ich naturalne siedliska zostały naruszone przez ludzi. Wylesienia i ekspansja rolnictwa powodują, iż słonie mają problem ze znalezieniem jedzenia.

Z drugiej strony Chiny starają się poprawić sytuację. Fundacje rozpoczynają odbudowę siedlisk słoni i źródeł ich żywności. Planują przekształcić 2063 akry w siedliska słoni, zbudować 5 sztucznych stawów i zasadzić 768 akrów roślin, które kochają słonie. Takich jak kukurydza, trzcina cukrowa, bambus i banany. Mamy nadzieję, że nowe osiągnięcia pomogą rozwiązać konflikty między ludźmi a biednymi, głodnymi słoniami.

Po wytrzeźwieniu skacowane słonie ruszyły dalej…

Źródła: interestingengineering.com, www.o2.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować