×

Powstanie pierwszy morski basen, w którym możesz czuć się zupełnie bezpiecznie!

Od dawna, Visakhapatnam jest uznawane za jedno z najmniej atrakcyjnych miejsc przybrzeżnych w Indiach. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niebawem może się to całkowicie zmienić!

Visakhapatnam może aktualnie nie jest miejscem, które warto zwiedzić, ale plany wobec zagospodarowania tego niedocenionego miejsca są niemałe. Bezpieczeństwo plażowiczów jest oczywiście najważniejsze i z takiego założenia wyszli też pomysłodawcy nowej atrakcji!

Z powodu sporej liczby wypadków na morzu, rząd czuł się zobowiązany, żeby wymyślić jakieś sensowne rozwiązanie.

5 osób straciło życie topiąc się zaledwie kilka tygodni temu na plaży RK, a ponad 465 osób utonęło w morzu w ciągu ostatnich 10 lat.

pierwszy-morski-basen-1

Przerażające statystyki nie pozwalają miejscowym władzom dłużej zwlekać! Urzędnicy z Vizag musieli znaleźć sposób, aby rozwiązać problem.

Przyglądali się więc znanym, międzynarodowym obszarom przybrzeżnym, mając nadzieję, że znajdą rozwiązanie, które pomoże zapobiec śmiertelnym wypadkom w ich okolicy.

pierwszy-morski-basen-2

Uznano, że nie tylko najbezpieczniejszym rozwiązaniem, ale też ciekawą atrakcją dla turystów będzie… basen morski!

pierwszy-morski-basen-3

Powstały już projekty planowanych do budowy basenów na morzu i plażach w Rushikonda, Mangamaripeta, Sagaranagar i Lawsona Bay. Jeśli wszystko pójdzie po ich myśli, baseny będą rozmieszczone wzdłuż całej 23-kilometrowej plaży! Mają na celu nie tylko zwiększenie bezpieczeństwo turystów, ale również przyciągać ich nad brzeg morza.

Odpowiedzialność za bezpieczeństwo ludzi jak również rozmieszczenie wież strażniczych (ratunkowych) została powierzona policji. Zostanie zwiększona liczba ratowników.  W celu zwiększenia bezpieczeństwa dyskutuje się równieżż nad wdrożeniem pojazdów terenowych, pontonów i innych struktur restrykcyjnych.

Vizag wydaje się zmierzać w kierunku bycia doskonałym rozwiązaniem dla miłośników wybrzeża Indii.

Są chętni na urlop w takim miejscu?

pierwszy-morski-basen-4

Może Cię zainteresować

zamknij