×

Zaskórniki to zmora co drugiej osoby. Oto sposób jak pozbyć się ich raz na zawsze!

Każdy kto dba o skórę, zna ten mały, nieprzyjemny kłopot zbyt dobrze.

Zaskórniki. Najczęściej pojawiają się na czole i nosie. Wraz z upływem czasu stają się ciemniejsze. Choć dermatolodzy często ostrzegają, by nie pozbywać się ich gołymi rękami, wciąż wiele osób korzysta z tej metody. Pamiętajmy jednak, że w ten sposobów bardzo łatwo o ropień, gdyż bakterie z łatwością mogą dostać się w głąb skóry.

Mamy dla was łagodną metodę, która może okazać się świetną alternatywą w walce z zaskórnikami. Wszystkie składniki są naturalne i na pewno znajdziesz je w swojej kuchni.

Potrzebujesz:

  • łyżka soli morskiej
  • 1/2 łyżki soku z cytryny
  • łyżka wody

Przygotowanie:

Do małej miski wsyp sól i dodaj do niej wodę.

Salinas de Interior de Córdoba (MOALVISA)

Następnie dodaj sok z cytryny i wszystkie składniki dokładnie wymieszaj.

Lemons

Wmasuj mieszankę w miejsca, w których pojawiają się zaskórniki. Wykonuj koliste ruchy. Po około 3 minutach opłucz twarz ciepłą wodą i gotowe!

Sól ma naturalne działanie bakteriobójcze, a także pomaga otworzyć pory i wyeliminować zanieczyszczenia. Z kolei kwasowość cytryny zwalcza zarazki w delikatny, ale bardzo skuteczny sposób. Dodatkowo cytryna ma działanie wybielające, co pomaga usunąć stary i martwy naskórek. Peeling należy stosować dwa razy w tygodniu, a zaskórniki szybko zostaną zapomniane!

Może Cię zainteresować

zamknij