×

„Papieska woda”. Z laski papieża Jana Pawła II trysnęła woda, ale to nie cud!

„Papieska woda” nawet za 50 złotych za jedną butelkę. O co dokładne chodzi? Z pastorału papieża Jana Pawła II na pomniku przy bazylice w Wadowicach nagle zaczęła płynąć woda. Choć mogłoby się wydawać, że to cud, w rzeczywistości tak nie jest… To jedynie sposób na promocje miasta.

Reklama

Pomnik Jana Pawła II w Wadowicach

W Wadowicach na placu Jana Pawła II, tuż obok bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny stoi pomnik papieża Polaka. Został on odsłonięty dokładnie 30 sierpnia 2006 roku. Zrobili to metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz oraz burmistrz Wadowic. Miejsce jego postawienia nie jest przypadkowe. To tam papież spotykał się z mieszkańcami miasta, gdy przybywał w rodzinne strony w czasie jego wizyt w 1979 i 1999 roku. Monument ufundował wadowicki samorząd.

Pomnik ma 2,5 metra wysokości i wykonany jest z brązu. Na granitowej skale możemy zobaczyć uśmiechniętego Jana Pawła II w stroju pontyfikalnym. W lewej dłoni trzyma pastorał. Z kolei prawą ma wyciągniętą w geście błogosławieństwa.

Reklama

„Papieska woda”

W 41. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża z papieskiego pastorału zaczęła nagle płynąć woda. Jak się okazuje, nie był to jednak cud, jak myślało na początku wiele osób. Był to jedynie sposób na promocję miasta oraz przyciągniecie pielgrzymów.

Mimo to w dwa dni woda płynąca z pomnika Jana Pawła II trafiła do buteleczek z wizerunkiem papieża Polaka i naklejką „woda papieska”. Z kolei później do sklepów z pamiątkami. Teraz wielu pielgrzymów wierzy nawet w jej uzdrawiające właściwości.

Według „Gazety Krakowskiej”, cena takiej butelki waha się od 10 do nawet 50 złotych. Co dziwi najbardziej, to fakt, że chętnych na ich zakup nie brakuje. Jeden z handlarzy w rozmowie z dziennikiem zdobył się na szczerość.

Reklama

Zobaczycie. To będzie nasz towar eksportowy, jak kiedyś kremówki.

Źródła: gazetakrakowska.pl, www.o2.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować