×

Ożyła w trakcie swojego pogrzebu. Żałobnicy nagle usłyszeli pukanie

Mogłoby się wydawać, że takie rzeczy dzieją się tylko w filmach. Ale to życie pisze najciekawsze, a czasem i najbardziej przerażające scenariusze. Ta 36-latka ożyła w trakcie swojego pogrzebu. Żałobnicy przeżyli szok, gdy usłyszeli pukanie, dobiegające z wnętrza trumny.

„Zginęła” w wypadku

36-letnia Peruwianka Rosa Isabel Cespedes Callaca uczestniczyła w tragicznym wypadku samochodowym w Chiclayo. Szwagier kobiety zginął na miejscu, a jej trzech siostrzeńców odniosło poważne obrażenia. Za zmarłą lekarze uznali wówczas także 36-letnią kobietę.

Zrozpaczona rodzina Rosy zaplanowała ceremonię pogrzebową. Smutną uroczystość zorganizowano w Ferreñafe. Ale takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał…

36-latka ożyła w trakcie swojego pogrzebu

Gdy żałobnicy zebrali się w cmentarnej kaplicy, by się pomodlić i odprowadzić Rosę na miejsce wiecznego spoczynku, wydarzyło się coś, co wprawiło bliskich 36-latki w osłupienie.

Uczestnicy pogrzebu usłyszeli, że z trumny dobiegają podejrzane odgłosy: najpierw był to szmer i chrobotanie, potem z wnętrza trumny rozległo się pukanie. Gdy krewni Rosy otworzyli trumnę, byli zszokowani. Zorientowali się, że 36-latka żyje, w dodatku przygląda im się ze zdziwieniem.

Kobietę natychmiast przewieziono do szpitala. Tam lekarze uznali, że doszło do tragicznej pomyłki i podłączyli Rosę do aparatury podtrzymującej życie. Niestety 36-latce nie udało się pomóc. Zmarła po kilku godzinach.

Teraz Rodzina Rosy zamierza wyjaśnić, jak doszło do tak fatalnej pomyłki. Sprawa trafiła w ręce policji.

Chcemy wiedzieć, dlaczego moja siostrzenica się obudziła, gdy zanosiliśmy ją do grobu. Mamy nagrania, na których widać, jak pcha i dotyka trumny

– wyjaśnia ciotka Rosy, cytowana przez „The Sun.”

To kolejny tego typu przypadek. W lipcu ubiegłego roku w mieście Hermel w Libanie doszło do podobnego zdarzenia. Mężczyzna obudził się w trumnie na własnym pogrzebie. Na szczęście trumna była otwarta, więc żałobnicy dostrzegli, że „zmarły” zaczyna się poruszać.

Fotografie: YouTube.com (miniatura wpisu),