×

Kolarz publikuje zdjęcie swoich wyczerpanych nóg po przejechaniu 2829 km. Ten widok szokuje

Tour de France rozpoczął się 1 lipca i trwać będzie do niedzieli, 23 dnia miesiąca. Choć nie mieście się to w głowie, w tym czasie kolarze pokonują na swoich rowerach około 3500 km, a w przeciągu całego touru mają zaledwie dwa dni wolnego! Wniosek? Kolarstwa można nie lubić, ale chyba nie da się nie podziwiać wytrwałości, jaką muszą mieć zawodnicy.

27-letni Paweł Poljański to jeden z polskich kolarzy, który bierze udział w znanym na całym świecie wieloetapowym wyścigu Tour de France.

Ostatnio zrobiło się o nim głośno, a wszystko za sprawą zdjęcia, jakie umieścił na swoim Instagramie po ukończeniu 16. etapu jazdy – łącznie przejechał wtedy około 2829 kilometrów. Zmęczone nogi to chyba najdelikatniejsze określenie, na to, co możemy zobaczyć na zdjęciu. Fotografia Pawła utwierdza w przekonaniu, jak bardzo ciężkim i wyczerpującym sportem jest kolarstwo szosowe.

Pod wrażeniem zdjęcia byli ludzie z całego świata. Od momentu opublikowania, skomentowało je grubo ponad 3 tysiące osób, a polubiło 40 tysięcy!

Kolejne zdjęcie pokazuje natomiast, jak wyglądają nogi Poljańskiego, podczas gdy są wypoczęte. Różnica jest kolosalna!

Last moments of rest after Romandie, and already tomorrow flight to Holland, to start @giroditalia ✌️

Post udostępniony przez Paweł Poljański (@p.poljanski)

Polski kolarz startował również w Giro d’Italia i Vuelta a Espana. Oba te wyścigi wymagają od zawodnika mnóstwo wysiłku i determinacji, jednak jak mówi sam 27-latek, dzięki wsparciu fanów, najbliższej rodziny i Wioli (dziewczyny Pawła) wszystko jest możliwe.

Kolarstwo to bez wątpienia jedna z najbardziej wymagających dyscyplin sportowych, a świadczy o tym chociażby liczba kilometrów jaką zawodnicy muszą przejechać w tak krótkim czasie. Nasuwa się tylko jedno pytanie: Jak oni to robią?!

zamknij