×

Niemowlę w pudełku po pizzy. Do zawiniątka był dołączony list, który łamie serce

Niemowlę w pudełku po pizzy zostało znalezione przez funkcjonariuszy obrony cywilnej. Do pudełka dołączony był list, którego treść łamie serce.

Niezwykłe znalezisko

8 października na jednej z ulic meksykańskiej miejscowości Tlaltenango funkcjonariusze obrony cywilnej znaleźli niemowlę w pudełku po pizzy. Dziecko było ciepło ubrane i opatulone kocykiem. Okazało się, że do zawiniątka dołączony był również list o poruszającej treści. Na kartce napisano:

Proszę zaopiekuj się moim wnukiem, moja córka zmarła podczas porodu, a ja nie jestem w stanie go utrzymać. Mam nadzieję, że będzie miał lepsze życie, a Bóg mi wybaczy.

Dziecko, któremu nadano imię Angel Gabriel, zostało przewiezione do szpitala, gdzie poddano go badaniom. Okazało się, że chłopczyk jest zdrowy i zadbany.

niemowlę w pudełku po pizzy
7news

Niemowlę w pudełku po pizzy

Sprawę nagłośniły media. Burmistrz miasta Miguel Varela zobowiązał się publicznie do finansowania utrzymania chłopca do momentu znalezienia dla niego odpowiedniej rodziny adopcyjnej. Obecnie dziecko przebywa w placówce opiekuńczej, ale nic nie wskazuje na to, by pozostało w niej długo. Chętni do adopcji po prostu ustawiają się w kolejce, jednak burmistrz Varela uznał, że formalności muszą toczyć się zwykłym trybem.

Do czasu wybrania odpowiedniej rodziny, maleńki chłopiec zostanie umieszczony w sierocińcu w Guadelupe. Co ciekawe, burmistrz Varela jeszcze zdążył postawić warunki dotyczące adopcji. Zaapelował do gubernatora stanu Zacatecas, by dopilnował, by Angel trafił do rodziny z tego samego regionu, najlepiej z samego Tlaltenango.

Przy okazji za pośrednictwem mediów społecznościowych wyraził wsparcie wobec babci chłopca, która zdecydowała się w tak rozpaczliwy sposób zapewnić wnukowi lepsze życie niż to, jakie sama mogłaby mu zaoferować. Nie wszyscy jednak podzielają jego zdanie.

Pojawiły się opinie, że babcia niepotrzebnie naraziła dziecko, pozostawiając je na ulicy, podczas gdy mogła przecież odnieść je do placówki opiekuńczej lub szpitala. Nie można jednak wykluczyć, że była to kobieta biedna i niewykształcona i po prostu nie wiedziała, jak postąpić w takiej sytuacji.

Dios le de larga vida #ÁngelGabriel! Es el nombre que el pueblo de #Tlaltenango le ha bautizado. Anoche, antes de ser…

Opublikowany przez Miguela Angla Varelę Pinedę Piątek, 9 października 2020

Źródła: mexiconewsdaily.com, www.fakt.pl, www.facebook.com
Fotografie: mexiconewsdaily (miniatura wpisu), 7news, Facebook
zamknij