×

Znalazła w supermarkecie gotówkę. Kiedy podniosła pieniądze, została oskarżona o kradzież

Pewnie każdy z nas ucieszył się, gdy na ulicy znalazł 10 złotych. Dodatkowy zastrzyk nawet niewielkiej gotówki, sprawia, że od razu dzień staje się przyjemniejszy, w końcu mamy szczęście, ponieważ znalezione należy do znalazcy. Niestety jeśli Ty znalazłeś pieniądze, to oznacza że inna osoba musiała je zgubić i raczej nie ma tak dobrego dnia jak Ty.

23-letnia Nicole Bailey odkryła, jak wiele może kosztować podniesiony z ziemi banknot

Podczas zakupów w pobliskim sklepie, dziewczyna znalazła 20£ (około 90 zł). W pobliżu nie było nikogo, więc Nicole zachowała się tak, jak pewnie większość z nas by postąpiła – schyliła się i schowała pieniądze do kieszeni. Niczego nieświadoma kontynuowała zakupy, w tym samym czasie poruszający się na wózku inwalidzkim klient, zgłosił obsłudze sklepu zaginięcie gotówki.

Po sprawdzeniu monitoringu okazało się, że Nicole zabrała pieniądze

Kiedy policja przyjechała do sklepu, zawiadomiono 23-latkę, aby ponownie pojawiła się w markecie. Nicole nie spodziewała się, że może mieć problemy i dobrowolnie przyszła na spotkanie. Okazało się, że na miejscu czekała na nią nie tylko obsługa sklepu, ale również funkcjonariusze policji. Początkowo dziewczyna zaprzeczyła, że znalazła banknot, lecz po pokazaniu nagrania, przyznała się.

Prawnik tłumaczył, że Nicole nie była świadoma, do kogo należą pieniądze:

Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że zabranie czegoś, co nie należy do nas, a jest porzucone na ulicy, jest równoznaczne z kradzieżą.

pixabay.com

Dziewczyna nie była wcześniej karana. Przyznała się do winy, mając nadzieję, że zostanie jedynie pouczona. Niestety, jak się później okazało, konsekwencje były znacznie poważniejsze. 23-latka usłyszała wyrok w zawieszeniu oraz musiała zapłacić 204£ (958 zł) za koszty sądowe.

Prawnik Nicole przyznał, że policja powinna dać dziewczynie upomnienie, niestety jej czyn został uznany za przestępstwo.

zamknij