×

Kabaret Neonówka odniósł się do wypowiedzi prezesa. Pójdzie mu w pięty!

Kontrowersyjna wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o rzekomym „dawaniu w szyję” przez młode Polki zostawiła głośne echo nie tylko w polityce. Słowa prezesa komentują dziennikarze i postacie z show-biznesu. Jeden z kabaretów, który niejednokrotnie komentował polityczne potyczki słowne i w tym momencie dał upust swoim spostrzeżeniom. Co twierdzi kabaret Neonówka o wypowiedzi Kaczyńskiego?

Jego słowa na temat kobiet zelektryzowały Polaków

5 listopada podczas spotkania z wyborcami w Ełku, Kaczyński nie popisał się swoimi wypowiedziami. Jego słowa na temat kobiet zelektryzowały Polaków, a w szczególności „Bogu ducha winne” Polki. Przypomnijmy urywek tej wypowiedzi:

Tutaj trzeba też powiedzieć więcej też i trochę otwarcie pewnych rzeczy gorzkich. Jeżeli się utrzyma taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo, co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. Nie jestem zwolennikiem bardzo wczesnego macierzyństwa, kobieta też musi dojrzeć do bycia dobrą matką. Ale jak do 25. roku życia daje w szyję…

„To będzie najlepsza nauczka dla prezesa PiS na przyszłość”

Na spotkaniu były premier wypowiedział, się na temat niskiej dzietności w Polsce. Według jego opinii to nadmierne spożywanie alkoholu przez Polki prowadzi do mniejszej liczby urodzeń. Na dodatek dodał, że to płeć damska częściej popada w alkoholizm. Z „danych” prezesa partii wynika pewna zaskakująca zależność: „mężczyzna, aby popaść w alkoholizm, musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat, a kobieta tylko dwa”.

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus zapowiedziała, że Lewica złoży wniosek do Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie posła Kaczyńskiego za jego podłą i kompromitująca wypowiedź.

Chcemy ukarania Jarosława Kaczyńskiego, żeby zanim Kaczyński będzie mówił o „dawaniu sobie w szyję”, walnął się w łeb. To będzie najlepsza nauczka dla prezesa PiS na przyszłość

– przekazał w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie Robert Biedroń

Kabaret Neonówka o wypowiedzi Kaczyńskiego

Karygodny pogląd polityka potępiły również i gwiazdy m.in. Aleksandra Zebrowska, Agata Młynarska, Anna Lewandowska, Marcin Prokop, a także Tomasz Oświeciński. Również kabaret Neonówka przekazał słowa krytyki o wypowiedzi Kaczyńskiego.

Jak trzeba być skrzywdzonym, żeby tak nienawidzić kobiet? Kolejny podział i wojenka Polska vs. Polska start. Czy naprawdę musimy się cały czas tak wzajemnie napier***???

– czytamy na profilu Neo-Nówki na Twitterze.

Kabaret Neo-Nówka na bieżąco analizuje poczynania polityków i ich absurdalne wypowiedzi. Kaczyńskiemu „oberwało” się już wcześniej. Podczas wizyty w Oleśnicy zaliczył słowną wpadkę. Mianowicie skrót NBA przeczytał jako „En Be A”. Członkowie grupy nie omieszkali skomentować tych słów.

Hej hej tu eN Be A, to taka gra i ruszyła trasa po USA. Prezes jest inspiracją naszych dzisiejszych rymów

– zażartowali na swoim profilu FB.

Z pewnością to nie pierwsze i również nie ostatnie potknięcie słowne Jarosława Kaczyńskiego, które wychwycili w massmediach.

Źródła: www.o2.pl