×

14- i 15-latka piły alkohol nad wodą. Gdy przechodzień zwrócił im uwagę, wpadły do wody

Coraz częściej słyszymy o tym, że zbyt młodzi ludzie sięgają po alkohol i robią po nim rzeczy, których nie powinni. Tak było i w tym przypadku. Dwie nastolatki kompletnie pijane imprezowały na pomoście nad stawem. W pewnej chwili obie wpadły do wody. Gdyby nie szybka reakcja przypadkowego przechodnia, cała sytuacja mogłaby skończyć się naprawdę źle…

Piły alkohol i wygłupiały się na wodą

W poniedziałek 12 sierpnia funkcjonariusze policji w Zabrzu otrzymali zgłoszenie o pijanych nastolatkach. 14 – i 15-latka imprezowały na jednym z pomostów na stawie przy ulicy Tarnopolskiej. Zauważył je przypadkowy przechodzień, który zwrócił im uwagę, że nie powinny pić alkoholu, a zwłaszcza w takim miejscu. Kiedy jedna z nich chciała wstać, zachwiała się i wpadła do wody.

Mężczyzna bez wahania rzucił się na pomoc topiącej się nastolatce. Gdy ją ratował, w tym czasie druga z dziewczyn również wpadła do wody. Szczęśliwie akurat w tym miejscu było dość płytko.

Dziewczyny były kompletnie pijane!

Już po chwili na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji. Wezwano również pomoc medyczną. Ratownicy zabrali nastolatki do szpitala. Jedna z nich doznała urazu kolana.

Przebadano je także na obecność alkoholu w organizmie. Ku zdziwieniu wszystkich jedna z dziewczyn miała 3,4 promila, a druga aż 4! Niesforne nastolatki zwolniono ze szpitala i oddano pod opiekę rodziców. Ich sprawą ma zająć się sąd rodzinny.

____________________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy