Kategorie NewsyPolskaŻycie

14- i 15-latka piły alkohol nad wodą. Gdy przechodzień zwrócił im uwagę, wpadły do wody

Coraz częściej słyszymy o tym, że zbyt młodzi ludzie sięgają po alkohol i robią po nim rzeczy, których nie powinni. Tak było i w tym przypadku. Dwie nastolatki kompletnie pijane imprezowały na pomoście nad stawem. W pewnej chwili obie wpadły do wody. Gdyby nie szybka reakcja przypadkowego przechodnia, cała sytuacja mogłaby skończyć się naprawdę źle…

Piły alkohol i wygłupiały się na wodą

W poniedziałek 12 sierpnia funkcjonariusze policji w Zabrzu otrzymali zgłoszenie o pijanych nastolatkach. 14 – i 15-latka imprezowały na jednym z pomostów na stawie przy ulicy Tarnopolskiej. Zauważył je przypadkowy przechodzień, który zwrócił im uwagę, że nie powinny pić alkoholu, a zwłaszcza w takim miejscu. Kiedy jedna z nich chciała wstać, zachwiała się i wpadła do wody.

Mężczyzna bez wahania rzucił się na pomoc topiącej się nastolatce. Gdy ją ratował, w tym czasie druga z dziewczyn również wpadła do wody. Szczęśliwie akurat w tym miejscu było dość płytko.

14- i 15-latka piły alkohol nad wodą. Gdy przechodzień zwrócił im uwagę, wpadły do wody

Dziewczyny były kompletnie pijane!

Już po chwili na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji. Wezwano również pomoc medyczną. Ratownicy zabrali nastolatki do szpitala. Jedna z nich doznała urazu kolana.

Przebadano je także na obecność alkoholu w organizmie. Ku zdziwieniu wszystkich jedna z dziewczyn miała 3,4 promila, a druga aż 4! Niesforne nastolatki zwolniono ze szpitala i oddano pod opiekę rodziców. Ich sprawą ma zająć się sąd rodzinny.

____________________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy