×

5 największych zbrodniarzy w historii świata. W dzieciństwie wyglądali naprawdę niewinnie

Lista okrutnych osób, którzy stąpali po naszej planecie, jest bardzo długa. Prawdziwym wyzwaniem jest więc wybranie piątki najgorszych wcieleń zła, jakie widział świat. Oczywiście, poniższa lista może być nieco kontrowersyjna, jednak z pewnością są to osoby, które urządziły na Ziemi prawdziwe piekło! Dzisiaj pamiętamy ich jako prawdziwych tyranów i najgorsze wcielenie zła.

Patrząc na ich historie aż trudno uwierzyć, że kiedykolwiek były niewinnymi dziećmi. Jak wtedy wyglądali?

#1 Adolf Hitler

Ten mały dzieciak to nikt inny, jak… Adolf Hitler. Kto by pomyślał, że z takiego chłopca wyrośnie tyran, który odpowiada za śmierć, tortury i przesiedlenia milionów osób.

#2 Osama bin Laden

Osama Bin Laden był spadkobiercą bardzo zamożnej rodziny saudyjskiej. Terrorysta jest odpowiedzialny za stworzenie jednej z najbardziej niebezpiecznych organizacji terrorystycznych świata, Al-Kaidy. Jest również częściowo odpowiedzialny za jeden z największych ataków terrorystycznych w USA, który został przeprowadzony 11 września 2001 roku. Osama bin Laden, jak na ironię losu, pracował również dla CIA.

#3 Saddam Hussein

To kolejny z prawdziwych wcieleń zła. Husajn praktykował wobec obywateli Iraku straszliwe tortury, przymusowe deportacje, a także mordował ich przy użyciu broni chemicznej. Za jego czasów brutalnie zamordowano od 250 000 do 500 000 ludzi pochodzenia kurdyjskiego.

#4 Benito Mussolini

Za panowania Benito Mussoliniego Włochy były zupełnie innym krajem. Przywódca ruchu faszystowskiego zbombardował szpitale i dokonał licznych masakr w skutek których zginęło 224 000 osób.

#5 Józef Stalin

To jeden z największych zbrodniarzy świata. Józef Stalin odpowiada za śmierć 9-20 milionów ludzi w wyniku głodu, działań wojennych i przymusowych przesiedleń. Nie wahał się nawet przed likwidowaniem najbliższych przyjaciół i zaufanych osób.

zamknij