×

Kolor oczu i skóry tego dziecka sprawia, że ludzie mają wątpliwości, co do jego istnienia

Każdy człowiek jest na swój sposób wyjątkowy i nie da się temu zaprzeczyć. Są jednak wśród nas osoby, które znacznie odbiegają od reszty, a wszystko chociażby za sprawą ich unikatowego wyglądu. Na tle pozostałych ludzi wyróżnia się z pewnością to dziecko, które za sprawą swojego koloru skóry zdobyło w sieci ogromną popularność.

„Najczarniejsze dziecko świata” – tak nazywane jest maleństwo, które widzisz na zdjęciu poniżej

Historia Edama

Chłopiec ponoć przyszedł na świat w Afryce Południowej, w 2013 roku. Ze względu na swój wygląd, bardzo szybko trafił na pierwsze strony gazet na całym świecie. To wtedy wielu ludzie zaczęli zastanawiać się, czy zdjęcia dziecka są faktycznie prawdziwe.

W krajach afrykańskich wiele osób wierzyło i nadal wierzy w czary oraz czarownice. Najbliżsi chcieli pozbyć się Edama – chłopiec miał czarną niczym węgiel skórę i całkowicie czarne oczy. Ostatecznie rodzina zmieniła zdanie i zaopiekowała się maleństwem.

Podobno to zdjęcie przedstawia tego samego chłopca, 5 lat późniek

Kontrowersje wokół „dziecka”

Patrząc na budzące kontrowersje maleństwo, wciąż wiele osób zastanawia się, czy „najczarniejsze dziecko świata” faktycznie istnieje.

Sceptycy wskazują na niewidoczność białek oczu. Jak dowodzi jednak nauka, przy tak maleńkim dziecku jest to możliwe – szczególnie, gdy oczy są głęboko osadzone. I choć możemy znaleźć w sieci zdjęcia, na których widzimy „starszego Edama”, ciężko dotrzeć do ich wiarygodnych źródeł. Warto zaznaczyć, że nie istnieją również żadne nagrania wideo, na których moglibyśmy zobaczyć Edama – czy nie jest to podejrzane?

Jest jeszcze jeden powód, który stawia pod znakiem zapytania autentyczność chłopca. Jeśli najczarniejsze dziecko świata faktycznie by istniało, powinno zostać zgłoszone do Księgi rekordów Guinnessa. Wciąż jednak tam nie trafiło.

Nie wykluczone, że „dzieckiem”, które trafiło na pierwsze strony gazet, jest… lalka! Jedna z osób zauważyła podobieństwo pomiędzy glinianymi lalkami, które przedstawiały małe goryle, a zdjęciem popularnego chłopca.

Prawda, że są podobne?