×

Przerażający film z Gór Sowich. Przyrodnicy nagrali nietypowy kształt

Nagranie z Gór Sowich Czasami kamery potrafią zarejestrować dziwne i przerażające rzeczy. Są przecież bardziej wyczulone niż ludzkie oko i potrafią wychwycić o wiele więcej. Własnie tak było w czasie nagrań przyrodników w Górach Sowich. Naukowcy zamiast zachowania wilków, nagrali nietypowy kształt.

Mieli obserwować wilki

Przyrodnicy, pracujący w Górach Sowich, zaangażowali się w projekt o nazwie „Przyrodnik Góry Sowie”. Mieli nadzieję, że uda im się uchwycić nietypowe zachowania wilków. Właśnie dlatego postanowili zainstalować w lesie tzw. fotopułapki. Jednak ku ich rozczarowaniu i przede wszystkim zaskoczeniu nie udało im się uchwycić zwierząt. Kamera zarejestrowała jednak coś zupełnie innego, jakieś tajemnicze zjawisko.

nagranie z Gór Sowich

Nagranie z Gór Sowich. Nikt nie wie, co to

Nietypowy kształt możemy dostrzec najpierw po lewej stronie ekranu. Po chwili przemieszcza się on do środka. W momencie gdy zaczynamy go dostrzegać, pojawiają się również zniekształcenia dźwięku. Przyrodnicy nie mają kompletnie pomysłu na to, co udało im się nagrać. Z pełną szczerością wyznali:

Wracamy z lasu do domku w górach, włączamy komputer a przez okno słychać pohukiwanie sowy. Przeglądamy materiał zebrany z dwóch tygodni i nagle pojawia się puste video. Przyglądamy się zawsze szczególnie takim klatkom, bo może coś ciekawego przebiegło w rogu nagrania. Ale wtedy… przeszły nas ciarki

Anna Tomańska, która mieszka w Górach Sowich, jest prawnikiem oraz pedagogiem i inżynierem zootechniki, w czasie rozmowy z „Gazetą Wrocławską” wyznała, że wraz ze swoimi kolegami próbuje nagranie wytłumaczyć w sposób naukowy. Jednak nie do końca jej się to udaje.

Obiekt o nieznanym kształcie i nie przypominający niczego, co kiedykolwiek udało nam się zarejestrować

Sprawa jednak nie kończy się. Zdeterminowani przyrodnicy bardzo chcą wyjaśnić film. Dlatego też zwrócili się nawet z pomocą do zagranicznych ekspertów. Mają nadzieję, że wspólnie uda im się wyjaśnić, co właściwie zaszło w tym lesie…

Poniżej możecie zobaczyć całe nagranie z Gór Sowich i przeczytać post, w którym przyrodnicy je opublikowali:

Sensacja nie lubi próżni zatem śpieszymy do Was z prędkością światła z podsumowaniem.
Zanim nasze nagranie przepłynie przez cieśninę Bosfor i wespnie się na Czumulungmę… zanim nasi czytelnicy znajdą je na San Escobar i zaczną wypytywać o nie służby specjalne Patryka Vegi…

Przedstawiamy najciekawsze propozycje internautów, które bawią do łez:

,,To patyk, który wstał rozprostować kości”
,,Hatifnaty”
,,Znaleźli Pokemony”
,,To mysz idzie. Z latarką”
,,To stonoga na dwóch nogach”
,,Eksperyment genetyczny III Rzeszy ujrzał światło dzienne”
,,Kto to taki? Kasztaniaki!!”
,,To od dawna poszukiwana czupakabra”
,,Pan Skrzyp wraca z zakupów z Biedronki”
,,A Żwirek dalej szuka Muchomorka”
,,Megawonsz? Czy to ty?”
,,Leszy opiekun lasu” albo jak ktoś woli ,,Leszy opiekun wpleszy”
,,Trochę jakby kobra. Czyżby spadła z bobra?”
,,O mój borze leśny stworze”
,,Hobbit z Podlasia”- wizerunek musicie znaleźć sami
,,Krasnolud i od razu wesoły lud”

Niektórych nie uwzględniliśmy bo nasz poziom sztywniactwa popularno- naukowego na to nie pozwala. Oj! Żebyście się nie zdziwili 1 kwietnia!

?Pytacie czy wideo jest oryginalne? Jest.
?Czy coś w nim majstrowaliśmy? Nie.
?Czy mamy własny pomysł i nas to ciekawi? Gdybyśmy byli w tej dziedzinie tak dociekliwi to zagadka nie czekałaby od maja podczas gdy biegaliśmy po lesie, zbijaliśmy budki dla ptaków i sadziliśmy rośliny miododajne.
My wolimy przyrodę i mamy nadzieję, że Wy również!
?Interesuje Was ten temat? Macie prawo analizować, wyciągać wnioski. Jesteście wolnymi ludźmi.
?Zrobiliśmy to dla reklamy? No cóż… właśnie odpływamy na szerokie wody z walizką pieniędzy i Haftinatem (to określenie skradło nasze serce od początku). To oczywiście żart, Haftinat został.
Myślicie, że to koniec z nauką? Nic z tego.

My nazywamy to ,,czymś” co może być zarówno pajęczyną, gąsienicą jak i ludzką wyobraźnią, kwestią wiary, zjawiskiem optycznym. Wy nazywacie to ,,postacią”, ,,stworzeniem”, ,,straszydłem”, chcecie badań i dowodów. Im informacja ma większy zasięg tym bardziej cała historia jest zniekształcona. ,,Ciarki na plecach” jakie wytłuszczono grubym drukiem niedługo trzeba będzie opisać jako nową jednostkę chorobową.?

Czy powstanie z tego kolejna sowiogórska legenda? ?

Piszcie ją sami. My nie mamy czasu, zarzuciliście nas tyloma wiadomościami… Z tego miejsca kończymy, mamy jeszcze wiele do zrobienia.

Wasze sowiogórskie skrzypy ?

* za wszelkie błędy, literówki, nieprawidłowo zastosowane wyrazy winę ponoszą uciskające wodery
Wideo zawiera połączone trzy oryginalne nagrania krążące w sieci

zamknij