×

„Nagła reakcja chemiczna” w polskim jeziorze. „Obok kąpało się 3-letnie dziecko”!

Do niecodziennej, a zarazem niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę w jeziorze Klukom na terenie plaży miejskiej w Choszcznie w woj. zachodniopomorskim. Miała tam bowiem miejsce „nagła reakcja chemiczna”. To mogło się naprawdę źle skończyć.

„Nagła reakcja chemiczna” w jeziorze

Obok znajdowało się 3-letnie dziecko. Zostało przewiezione do szpitala, jednak po przeprowadzonych badaniach mogło z opiekunami wrócić do domu. Nie odniosło żadnych obrażeń – powiedziała Irena Kornicz z biura prasowego zachodniopomorskiej policji

Obrażeń nie odniósł nikt, kto przebywał w tym czasie na plaży.

Wikipedia

Plaża została zamknięta

Po niebezpiecznym incydencie plaża dla mieszkańców i turystów została zamknięta do odwołania. Tymczasem policjanci sprawdzili już, co było przyczyną zdarzenia. Okazało się, że znaleźli „trzy fragmenty opakowań z oznaczeniem chemicznym”. Póki co nie wiadomo jednak, co się w nich znajdowało.

Opakowania nie były w całości. Potrzebne będą badania – zaznaczyła Kornicz

Oprócz działań policji, na miejscu pracował patrol saperski, który zajął się przeszukaniem plaży. Teren został sprawdzony i nie zauważono na nim więcej nic niepokojącego. Sprawdzaniem jeziora zajmuje się z kolei straż pożarna. Dopiero po zakończeniu jej działań plac o powierzchni ok. 1 ha, w skład którego wchodzi m.in. trawiasta plaża i dwa boiska do siatkówki plażowej, zostanie ponownie otwarty.

Przesłuchanie świadków

Policja nie tylko stara się ustalić zawartość znalezionych i niepokojących opakowań, ale także próbuje dojść, skąd znalazły się w takim miejscu. Pomóc poznać odpowiedź na to pytanie mają przesłuchania świadków.

Może Cię zainteresować

zamknij