×

Minister Sasin zatrudnił makijażystkę, która pracowała w TV. Drogo się ceni!

Minister Sasin zatrudnił makijażystkę w lipcu tego roku… za 10 tysięcy złotych! Zauważyliście, żeby jakoś nadzwyczajnie wypiękniał od tamtego czasu?

Umowa za 10 tysięcy złotych

Ministerstwo Aktywów Państwowych w połowie lipca podpisało umowę z makijażystką, obowiązującą do końca roku. Wykonawcą usługi jest firma „Kosmetolog Mobilny. Monika Kędzierska-Tymon”, która na swojej stronie internetowej chwali się urozmaiconym doświadczeniem:

Pracuję przy pokazach mody, sesjach zdjęciowych, programach telewizyjnych m.in. Must be the music, TOP CHEF, Aplauz Aplauz, Splash, Hell’s kitchen oraz wielu innych. Makijaże wykonuje wysokiej jakości kosmetykami profesjonalnymi.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, wartość umowy opiewa na 10 tysięcy złotych, co jest najwyższą możliwą stawką wydatków na cel wizerunkowy. Pieniądze są wypłacane na podstawie faktur wystawianych przez makijażystkę. Do tej pory Ministerstwo Aktywów Państwowych wykorzystało około 30 proc. kwoty przeznaczonej na upiększanie, ale sens jej wydania i tak pozostaje dyskusyjny. Zauważyliście, by któryś z urzędników tego resortu jakoś szczególnie wypiękniał ostatnio?

Minister Sasin zatrudnił makijażystkę – po co?

Obawy są o tyle uzasadnione, że minister Jacek Sasin dał się już poznać jako specjalista od wyrzucania pieniędzy w błoto, przy okazji organizacji „wyborów kopertowych” za 70 mln złotych, które się nie odbyły.

Jak tłumaczy biuro prasowe Ministerstwa Aktywów Państwowych, makijażystka została zatrudniona po to, by przedstawiciele resortu lepiej wyglądali w telewizji:

Chodzi o wykonanie, niezbędnego w takich przypadkach, profesjonalnego podkładu maskującego z zachowaniem reguł wynikających z reżimu sanitarnego. W normalnych warunkach jest on wykonywany w siedzibie stacji. A wobec obostrzeń i zagrożenia epidemicznego to na resorcie spoczywa stosowne przygotowanie.

Zauważyliście, by coś się od lipca zmieniło w zakresie urody ministra i wiceministrów? A to podobno właśnie minister Sasin najchętniej pcha się na fotel kosmetyczny, z rzadka tylko ustępując miejsca wiceministrowi Januszowi Kowalskiemu z Solidarnej Polski, który ponoć też często się maluje.

Minister Sasin przebywa obecnie na kwarantannie. Jest szansa, że kiedy wróci, to dopiero zada szyku…

Źródła: next.gazeta.pl, twitter.com, next.gazeta.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter
zamknij