×

Miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych ze słupem oświetleniowym w środku. Opole wyśmiane przez internautów

Nikt nie myślał, że remont ulicy Szarych Szeregów w Opolu będzie cieszył się takim zainteresowaniem mediów. Kiedy jedna z internautek opublikowała zdjęcie nowego miejsca parkingowego na jednym z osiedli internauci wyśmiali opolski ZDM.

Miejsce parkingowe ze słupem

W ramach podjętych przez miasto inwestycji wyremontowano jezdnię, chodniki oraz zrobiono nowe miejsca parkingowe. To jeszcze nie koniec prac ponieważ w przyszłym tygodniu miasto ustawi również nowe oświetlenie. Jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Katarzyna Mazur jedna z mieszkanek osiedla skomentowała prace remontowe:

Zamiast ułatwiać i sprawiać, żeby mieszkańcom osiedla Armii Krajowej żyło się lepiej co chwila znajdujemy kolejne absurdalne błędy remontujących. Zastanawiam się, co miał na myśli ktoś, kto wyznaczył w tym miejscu strefę dla osoby niepełnosprawnej. Zamiast ułatwiać, to ma dodatkowe utrudnienie. Te błędy można wyliczać długo. Jaki ma sens malowanie miejsca przed demontażem latarni?

Nie tylko jedno miejsce posiada utrudnienia

Okazuje się, że w remont na osiedlu wkradło się wiele błędów. Niepełnosprawni zyskali miejsca parkingowe na których nie można zaparkować. Katarzyna Mazur dalej wymienia błędy ZDM Opole:

Nie trzeba długo szukać, by zobaczyć, że kilka metrów dalej sytuacja się powtarza. Latarnia rośnie na kolejnym miejscu parkingowym. Słupki, które miały powstrzymywać od wjeżdżania na chodnik i ścieżkę są niebezpieczne o zmroku. Samochodów w tej części dzielnicy jest zwyczajnie ponad możliwości parkingowe. Tutaj zawsze będzie za mało.

Miejski zarząd dróg uspokaja

Wątpliwości co do przeprowadzonego remontu, które zostały zgłoszone przedstawiono ZDM. Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu odniósł się do komentarzy mieszkańców osiedla:

W przyszłym tygodniu stare słupy będą usuwane. Podczas remontu ulicy Szarych Szeregów wyznaczyliśmy kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych, także tam gdzie stały stare latarnie, które w przyszłym tygodniu będą usuwane, a zastąpią je nowe ledowe. Ekipa malująca przyjechała i wymalowała za jednym razem wszystkie miejsca parkingowe, również te z latarnią przeznaczoną do usunięcia. Nowe oświetlenie znajduje się poza miejscami parkingowymi.

Mamy nadzieję, że problem zostanie rozwiązany, a mieszkańcy będą mogli w pełni korzystać z miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Źródła: www.24opole.pl, www.fakt.pl, radio.opole.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook