×

Ostaszewska skrytykowała byłego księdza za napis na jego bluzach. Odpowiedział bardzo dosadnie

Jacek Międlar jest byłym kapłanem i działaczem skrajnej prawicy. Znany jest też z tego, że nie boi się głośno wyrażać swojego zdania, co nie wszystkim się podoba…

„Dumny Polak nie przeprasza za niemieckie zbrodnie”

Międlar jakiś czas temu otworzył sklep z odzieżą patriotyczną. W jego asortymencie znalazły się koszulki oraz bluzy z napisem: „Nie przepraszam za Jedwabne”. Ciuchy te promuje hasło: „Dumny Polak nie przeprasza za niemieckie zbrodnie”.

Całą sprawę skomentowała aktorka – Maja Ostaszewska. Nie kryła, że bardzo jej się to nie podoba. Opublikowała nawet na Instagramie kilka słów:

Każdy naród, który znalazł się pod okupacją nazistowską miał niezwykłych bohaterów, ludzi, którzy przywracali wiarę w to, że człowiek jest piękną istotą, zdolną do heroizmu, współodczuwania. Ale każdy z tych narodów ma także w swej historii ludzi podłych. My również. Tylko mierzenie się, konfrontacja ze swoimi demonami daje oczyszczenie, wyzwolenie z traumy. Psychoterapeutka Tanna Jakubowicz Mount pisze o głęboko poruszających scenach, których była świadkiem podczas medytacji w Auschwitz, kiedy wnuki nazistów i zamordowanych płakały w swoich ramionach. Powiedzenie słowa „przepraszam” pozwala pójść do przodu. Dziś pewien nacjonalista bezkarnie nawołuje do nienawiści i sprzedaje koszulki z napisem ”Nie przepraszam za Jedwabne”. To haniebne. Brak reakcji odziera nas z człowieczeństwa. Ja jako Polka przepraszam za Jedwabne, za Kielce, za marzec 68. Wstydzę się. Powtarzam- nigdy więcej. Nie zgadzam się na rosnącą ksenofobię. Nie chcę zakłamywania historii. Nie w moim imieniu…

Szybka i ostra odpowiedź

Jacek Międlar swoim zwyczajem nie powstrzymał się oczywiście od komentarza. Bardzo szybko nagrał dla Mai odpowiedź. Po raz kolejny nie przebierał w słowach, mimo że już raz został skazany za znieważenie (posłanki Nowoczesnej Joanny Scheuring-Wielgus). Wczoraj sąd podtrzymał swój wyrok i jest on prawomocny.

Aktorzyno, nie wiem czy wiesz, ale Polacy nie walczyli w sposób zorganizowany i systemowy z Żydami, tak jak czynili to starozakonni w szeregach policji porządkowej w gettach, Judenratach, Sonderkommando czy Wehrmachcie. Nie wiem czy wiesz, ale w 1941 roku to nie Polacy rządzili w Jedwabnem, ale Niemcy, których ty, w myśl politycznej poprawności, nazywasz nazistami.

Międlar na swoim blogu zarzucił też Mai Ostaszewskiej, że „odgrywa rolę opłacaną przez m.in Jana T. Grossa lub Stefana Michnika”.

Całość jego wypowiedzi możecie zobaczyć tu:

https://www.youtube.com/watch?v=UltTayOmISE

Polecane

Może Cię zainteresować